Maggie Shipstead

Maggie Shipstead urodziła się w 1983 roku w Mission Viejo w stanie Kalifornia w USA. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła naukę na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w Stanach Zjednoczonych – Harvard University. Ponadto kontynuowała ona swoją edukację na innej, renomowanej uczelni wyższej University of Iowa. Po ukończeniu studiów i uzyskaniu tytułu magistra otrzymała stypendium Stegnera.

Maggie Shipstead– twórczość literacka


Udanym debiutem literackim Maggie Shipstead była pierwsza, opublikowana w 2012 roku nowela, pod tytułem „Seating Arrangements”. Autorka opisuje w niej weselny weekend, który odbywa się na fikcyjnej wyspie w Nowej Anglii, w zamożnej rodzinie. Druga powieść, wydana w 2014 roku, traktuje o trzech dekadach intryg i romansów w świecie mistrzów tańca klasycznego. Powieść nosi tytuł „Astonish me”. W 2021 roku Maggie Shipstead wydała trzecią powieść „Wielki krąg”.

Uznanie krytyków i wyróżnienia


Maggie Shipstead za swoją powieść wydaną w 2012 roku uzyskała wielkie uznanie krytyków przeglądu, organizowanego na łamach the New York Timesa. Uznali oni nowelę za dojrzałą, inteligentną powieść debiutancką. Otrzymała ona także nagrodę Los Angeles Times Book Price za fikcyjną opowieść o czasach współczesnych. Ponadto Maggie Shipstead otrzymała także nagrodę imienia Dylana Thomasa. Ostatnia powieść autorki uzyskała nagrodę za najlepszy utwór beletrystyczny i została nominowana do nagrody Bookera 2021.

Lista książek: Maggie Shipstead

Zaskocz mnie - Shipstead Maggie | mała okładka
-40 %

Zaskocz mnie

Maggie Shipstead

7.2 / 10 (35 ocen)

35,99 zł 40,79 zł (-11%) - najniższa cena 59,99 zł (-40%) - cena detaliczna

Wielki krąg - Shipstead Maggie | mała okładka
-32 %

Wielki krąg

Maggie Shipstead

7.8 / 10 (103 ocen)

47,59 zł 48,99 zł - najniższa cena 69,99 zł - cena detaliczna