Mauricio, czyli wybory - Eduardo Mendoza  | okładka
Znak literanova

Mauricio, czyli wybory Eduardo Mendoza

Oprawa twarda

Pierwsze wydanie: 2008-03-28

ISBN: 978-83-240-0982-4

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Tytuł oryginalny: Mauricio o las elecciones primarias

Liczba stron: 372

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 124 x 195 mm

Cena katalogowa: 35,00 zł

Tłumaczenie: Marzena Chrobak

35,00 zł 23,80 zł


Opis

Mendoza na gorzko

Tym razem mamy do czynienia z poważną powieścią o wyborach - nie tylko politycznych, ale przede wszystkim życiowych. Tytułowy bohater jest przeciętnym trzydziestolatkiem. Z zawodu dentysta, nie ma wielkich ambicji ani oczekiwań. Sam uważa się za osobę dość nudną i bez polotu. Kiedy członkowie Socjalistycznej Partii Katalonii proponują mu miejsce na liście wyborczej, jest zaskoczony, ale zgadza się kandydować. To zapoczątkuje cały szereg wydarzeń, które w istotny sposób wpłyną na życie bohatera. W jego orbicie znajdą się dwie kobiety, między którymi też będzie musiał wybierać... 

Tłem powieści jest pofrankistowska Hiszpania - a dokładniej ukochana przez pisarza Barcelona - w czasie, kiedy ubiegała się o organizację igrzysk olimpijskich. Na oczach bohaterów umierają rewolucyjne ideały, a ich miejsce zajmują cyniczne rozgrywki polityczne i podejrzane interesy.

Niewesoła opowieść o miłości i polityce.

Polecane książki z rabatem do 50%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wirtuozeria!

2008-04-02 Niesamowicie trafne studium ludzkich postaw i zachowań, podejmowanych przez bohaterów schematów decyzyjnych oraz dylematów moralnych...
162 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 93 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powieść pełna Barcelony

2010-07-29 Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pana Mendozy. Swego czasu kupiłam książkę w promocji wydawnictwa Znak i do tej pory nie miałam okazji przeczytać. Kupiłam, ponieważ słyszałam, że jego pisanie jest naprawdę przyjemne, no i oczywiście zbieram wszystkie książki z Barceloną w tle. Książka jakże inna według recenzji i znawców od jego poprzednich oraz najnowszej książki.
142 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 81 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Skomplikowany świat dentysty

2010-04-27 Eduardo Mendoza to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy hiszpańskich. Zadebiutował sensacyjną powieścią „Prawda o sprawie Savolty" w 1975 roku, jednak w naszym kraju znany jest przede wszystkim z prześmiewczej trylogii detektywistycznej: "Przygoda fryzjera damskiego", "Sekret hiszpańskiej pensjonarki", "Oliwkowy labirynt", której głównym bohaterem jest niezbyt rozgarnięty uciekinier z zakładu psychiatrycznego, barceloński lump... Te trzy książki określane były mianem "literackiego pijaństwa", czy równie ciekawie - "powieściowego chuligaństwa".
142 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 93 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.