Hakawati, mistrz opowieści  - okładka


Rabih Alameddine

Hakawati, mistrz opowieści

Tłumaczenie: Mateusz Borowski, Anna Gralak, Maria Makuch
Oprawa twarda z obwolutą
Liczba stron: 552
Wydawnictwo: Znak
34,90 24,43

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Emir ma wszystko. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko syna. W niebezpieczną podróż po lekarstwo, które ma pomóc władcy, wyrusza Fatima, jedna z jego służących. Kto inny wykonałby tę misję, jeśli nie kobieta, której oszałamiające piękno dorównuje seksapilowi, sprytowi i poczuciu humoru?  Jak samotna podróżniczka może oszukać watahę rzezimieszków? Pokonać i rozkochać w sobie władcę podziemnego świata? Umrzeć z miłości i ponownie się dla niej narodzić? Zaczarowane historie, miłość i zdrada, latające dywany, dżinny i niebezpiecznie zmysłowy urok - to świat Fatimy, która jednym spojrzeniem uwodzi mężczyzn i duchy. To historia, którą opowiada hakawati, mistrz opowieści, uwodząc swoich słuchaczy.
      Wspaniałe, cudowne arcydzieło.Amy Tan  Absolutnie piękna. Jedna z najlepszych powieści ostatnich lat.Junot Dìaz  Epicka, w najstarszym i najnowszym znaczeniu tego słowa.Jonathan Saffran Foer   Oto najważniejsza książka roku przybywa na własnym latającym dywanie.Andrew Sean Greer  Obecnie, gdy rzadko się świetnie bawimy, czytając różne opowieści, Alameddine'owi genialnie udaje się połączyć prawdę i fikcję, współczesne pożądanie i sprośne powiastki z przeszłości, dzisiejszy żal i smutek dawnych czasów. Zachwycająca książka, która powinna być czytana nad filiżanką mocnej kawy, najlepiej trzykrotnie gotowanej, z cukrem i szczyptą kardamonu.Laila Halaby, „The Washington Post”  
Niezwykła książka, która pewnie stanie się klasyką.Colm Tóibín, „Sunday Business Post”  
Niezwykłe... te opowieści mają w sobie brutalność Starego Testamentu, subtelność i magię dzieł Szekspira, mądrość i przebiegłość Szeherezady. Madeline Clements, „The Times Literary Supplement”  
Upojna, ambitna, wielowątkowa. Absolutne mistrzostwo opowieści. Mary Brennan, „The Seattle Times”  
Zadziwiająco pomysłowa. Prawdziwym mistrzem opowieści jest Rabih Alameddine.Beth Dugan, „Time Out Chicago”
  

Recenzje

Opowiadać dalej

132 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 74 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
To wspaniały hołd złożony sztuce opowiadania. Choć pochodzący z Libanu Rabih Alameddine pisze po angielsku, nad książką unosi się duch Bliskiego Wschodu. Powieść ta czerpie całymi garściami z „Baśni tysiąca i jednej nocy" i innych arabskich opowiadań. Blisko jej również do „Haruna i morza opowieści" Salmana Rushdiego oraz „Nazywam się Czerwień" Orhana Pamuka. › rozwiń tekst...

Pozwól, że opowiem ci historię

159 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 90 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
"... historia o tym, kim jesteś, nigdy nie traktuje o tobie."

KSIĘGA
Głowa boli od nadmiaru. Wchodzisz i toniesz. Nie sposób ogarnąć skłębionych nitek i supełków, poprzeplatanych, zrywanych i wiązanych na nowo.
1.
Jest Osama (38-letni informatyk z Los Angeles) i jego libańska zwariowana rodzina. Sztafeta pokoleń zmienia prowadzących: umiera ojciec, rodzi się prawnuk, syn porzuca amerykańską tymczasowość i odnajduje się w tradycji hakawatich.

› rozwiń tekst...

Stworzyć własną opowieść

155 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 115 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
W 2008 roku pojawiła się czwarta książka libańskiego pisarza Rabiha Alameddine - „Hakawati. Mistrz opowieści". Jest to niezwykła powieść szkatułkowa, która czerpie z bogatej tradycji nie tylko Wschodu, ale także Zachodu. W licznych opowieściach Alameddine łączy motywy Koranu, Bliblii, Księgi Tysiąca i Jednej Nocy, Homera, Szekspira i wiele innych.Ukazuje tym samym, że opowieść, proces opowiadania, jest tym, co jednoczy ludzi, zaciera granice kulturowe i sprawia, że zaczynamy skupiać się na tym, co łączy, a nie dzieli: Wschód z Zachodem, „prawdę" ze „zmyśleniem", przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...