Natalia Budzyńska

Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dziennikarka, pisząca teksty dotyczące głównie religii, kultury i sztuki. Autorka książek: "Matka męczennika", "Brat Albert. Biografia" oraz "Dzieci nie płakały. Historia mojego wuja Alfreda Trzebinskiego, lekarza SS". Za książkę "Brat Albert. Biografia" otrzymała nagrodę Feniks przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Lista książek

Ja nie mam duszy. Sprawa Barbary Ubryk, uwięzionej zakonnicy, której historią żyła cała Polska - Natalia Budzyńska  | mała okładka
-55 %

Ja nie mam duszy. Sprawa Barbary Ubryk, uwięzionej zakonnicy, której historią żyła cała Polska

Natalia Budzyńska

Historia Barbary Ubryk, zakonnicy przetrzymywanej w skandalicznych warunkach przez współsiostry, rozgrzewała opinię publiczną na całym świecie, dowodząc, że 150 lat temu dyskusja wokół Kościoła była jeszcze gorętsza niż dzisiaj.

Więcej

39,99 zł

17,99 zł

Brat Albert. Biografia

Natalia Budzyńska

Pierwsza taka biografia Brata Alberta, człowieka twardego i radykalnego. Utalentowany malarz, były powstaniec, dla biednych mierzył się z niechęcią duchowieństwa traktującego jego działania jako fanaberię artysty.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Matka męczennika - Natalia Budzyńska | mała okładka
-32 %

Matka męczennika

Natalia Budzyńska

Kim była kobieta, po której święty Maksymilian Kolbe odziedziczył swoją heroiczną odwagę? Skąd czerpała siłę pozwalającą pogodzić się z męczeńską śmiercią syna? Poznaj matkę polskiego męczennika.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Dzieci nie płakały Historia mojego wuja Alfreda Trzebinskiego, lekarza SS - Natalia Budzyńska | mała okładka
-41 %

Dzieci nie płakały Historia mojego wuja Alfreda Trzebinskiego, lekarza SS

Natalia Budzyńska

„Dla nas, mieszkańców Mühlberga, jest niezrozumiałe, jak taki człowiek może być zbrodniarzem” – napisali jego byli pacjenci do trybunału wojskowego w Hamburgu. Bo to przecież on, ich „dobrodziej ludzkości”, lekarz, który potrafił spędzić noc przy łóżku chorego, który fundował lekarstwa biednym, wspierał ich finansowo. Lekarz intelektualista, czytający Goethego i Schillera, kochający sztukę, pasjonujący się [...]

Więcej

39,90 zł

23,59 zł