Momo - Michael Ende  | okładka

Oprawa twarda

Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2010-11-22

ISBN: 978-83-240-2819-1

Tytuł oryginalny: Momo

Liczba stron: 436

Wydawnictwo: Znak emotikon

Format: 123x174

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski

Inne wydania

Oprawa twarda

więcej

34,90 zł 23,73 zł


Opis

Niezwykła opowieść o czasie, magii i prawdziwej przyjaźni

Tajemnicza dziewczynka o imieniu Momo pojawia się znikąd, ale szybko znajduje przyjaciół. Potrafi wymyślać niesamowite zabawy, słuchać jak nikt inny i cieszyć się każdą chwilą.

Niespodziewanie jej piękny świat zostaje zagrożony przez tajemniczych szarych panów, którzy kradną ludziom wolny czas i radość.

Tylko Momo jest odporna na ich czary. I tylko ona, z pomocą tajemniczego mistrza Hory i żółwicy Kasjopei, może uratować świat przed wielką szarą rozpaczą.

Bestsellery kategorii dla dzieci

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Krótka historia czasu

2011-07-13 Z racji pewnych, nazwijmy to, zawodowych zobowiązań, od jakiegoś czasu czytuję jedynie literaturę dziecięcą i młodzieżową. Czytuję ciurkiem, odhaczając na liście kolejne zaliczone pozycje i skreślając w kalendarzu dni do egzaminu. Jednakowoż, z racji innych zupełnie zobowiązań, mam kompletnie dorosły zmysł literackiej interpretacji. Stąd pewnie wiele z tych lektur nie przebija się do mnie przez moją dorosłą gruboskórność, inne znowu widzę jaskrawiej i jakby w podczerwieni.
187 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 127 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Czas widziany inaczej

2011-02-02 Szare ulice, pełne zabieganych ludzi. Wielkie betonowe bloki z setkami jednakowych mieszkań. Bary szybkiej obsługi, do których wpada się tylko na chwilę, by przełknąć coś niemal na stojąco. Żłobki i przedszkola o tak napiętym harmonogramie (angielski, rytmika, szachy, taniec towarzyski, basen...), że na zwykłą, spontaniczną zabawę brakuje już czasu. Niewidziani miesiącami przyjaciele. Ciągły pośpiech, palące terminy. Brzmi znajomo? Czy świat musi tak wyglądać?
201 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 127 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.