Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit - Suki Kim | okładka
Znak literanova

Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit Suki Kim

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2015-06-15

ISBN: 978-83-240-2744-6

Tytuł oryginalny: Without You, There Is No Us. My tme with the sons of North Korea's elite

Liczba stron: 336

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205

Cena katalogowa: 37,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska

Zajrzyj do środka

37,90 zł 25,77 zł

Oszczędzasz 12,13 zł
-32 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar

Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódniczkę. Dżinsy są zabronione! Unikaj biżuterii. Nie wolno ci posiadać zagranicznych magazynów ani książek, chyba że wcześniej zostały zaakceptowane. Uważaj na to, co mówisz. Jeśli ktoś zapyta cię o polityczną sprawę, odpowiedz tylko: „Nie wiem” i zakończ szybko rozmowę. Nie porównuj otaczającej rzeczywistości do tej z twojego rodzinnego kraju – może to zostać uznane za krytykę. Podczas wyjazdów zabronione jest rozmawianie i wspólne jedzenie posiłków z miejscowymi.

Mieszkanie w Pjonjgangu jest jak życie w akwarium. Cokolwiek powiesz i cokolwiek zrobisz, zostanie usłyszane i dostrzeżone.

Takie wskazówki otrzymała Suki Kim przed swoim wyjazdem do stolicy Korei Północnej, gdzie uczyła angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Żyjąc w absurdalnym i przerażającym świecie komunistycznego terroru miała okazję poznać mentalność młodych Koreańczyków i ich sposób rozumienia świata, wykrzywiony przez propagandę państwową. Przekonała się, jak wygląda codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Bez ciebie nie ma nas"

2016-06-02 Ostatni taki reżim. Korea Północna - kraj mający najprężniejszą gospodarkę, najchlubniejszą historię, najbardziej efektywny system edukacji, największy PKB, najszczęśliwszych obywateli, a przede wszystkim - najznakomitszego przywódcę. Kraj zakłamania, fałszu, zacofania, izolacji, pozorów. Kraj kultu jednostki. Ostatnia dyktatura totalitarna, do której wstęp mają nieliczni i z której dla zwykłych ludzi nie ma wyjścia.
61 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 31 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Godna uwagi

2016-02-24 Podchodziłam do tej książki z pewnym sceptycyzmem. Wszyscy wiemy jaki reżim panuje w Korei Północnej. Jednak lektura tej pozycji wprawiła mnie w osłupienie.
66 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 43 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Korea przez dziurkę od klucza....

2016-02-23 Przewracając kolejne strony„Pozdrowień z Korei" Suki Kim będziesz zaskoczony. Mile zaskoczony. To tak jakbyś wreszcie mógł sam spojrzeć na zamknięty hermetyczny świat ostatniego komunistycznego mocarstwa jak przez dziurkę od klucza.
60 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 47 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.