Billie Holiday. Biografia - okładka


Julia Blackburn

Billie Holiday. Biografia

Tłumaczenie: Hanna Jankowska
Oprawa twarda z obwolutą
Liczba stron: 304
Wydawnictwo: W.A.B.
39,90

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

W latach siedemdziesiątych Linda Kuehl, nadużywająca narkotyków pisarka i dziennikarka, rozpoczęła pracę nad książką o „Pierwszej Damie Jazzu” – Billie Holiday. Wykonała setki nagrań, w których wzięły udział osoby z najbliższego kręgu Billie: sąsiedzi z Baltimore, kochankowie, mężowie, a także znani muzycy, którzy wraz z nią tworzyli złotą erę jazzu. Linda Kuehl popełniła samobójstwo. Całe zgromadzone przez nią archiwum – tony notatek i setki taśm . po trzydziestu latach trafiło w ręce Julii Blackburn, doświadczonej pisarki, mającej w swoim dorobku cenione przez krytyków biografie. Biblie Holiday Blackburn to świetnie skompilowana mozaika opowieści i tekstów źródłowych, układająca się w pasjonującą historię życia i twórczości znakomitej piosenkarki. To także doskonały opis życia bohemy jazzowej lat czterdziestych i pięćdziesiątych.

Julia Blackburn potrafiła przemienić surowy materiał źródłowy w impresjonistyczny portret życia Billie Holiday.
“The New York Review of Books”

W końcu powstał kompletny portret Billie Holiday. Ta nadzwyczajna książka w pełni opisuje historię jej życia i twórczości.
Mike Figgis, reżyser i kompozytor

Billie Holiday była – i nadal jest – piosenkarką, która pozostanie w pamięci każdego, kto choć raz usłyszał jej głos. Tak jak wszyscy jazzmani, śpiewała o swoim życiu. Książka Julii po części sama staje się muzyką.
Nat Hentoff, krytyk muzyczny

Wszyscy fani Billie Holiday będą czcić książkę Blackburn za udaną próbę przedstawienia złożoności postaci, za którą krył się niesamowity talent.
“Publishers Weekly”

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.



Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...