Podwójne życie mojej córki - Bebe Moore Campbell  | okładka
Znak

Podwójne życie mojej córki Bebe Moore Campbell

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2007-05-08

ISBN: 978-83-240-0830-8

Opracowanie graficzne: Katarzyna Borkowska

Liczba stron: 436

Wydawnictwo: Znak

Format: 136 x 205 mm

Cena katalogowa: 29,00 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

29,00 zł 19,72 zł


Opis

Trina ma osiemnaście lat i cierpi na psychozę, która wpędza ją w skrajne postaci manii i depresji. Keri, jej matka, bezskutecznie stara się o konsekwentne leczenie córki, o opiekę trwającą dłużej niż 72 godziny. Jeśli po trzech dobach objawy ustępują, dziecko uważa się za zdrowe, zwalnia miejsce kolejnemu przypadkowi. Dziewczyna nie przyjmuje tabletek, walczy z matką, w atakach furii zagraża sobie i najbliższym, by w stanach łagodności pokornie przyjmować każdą formę pomocy. Choroba rujnuje życie obu kobietom. Kolor skóry wyklucza je z kręgu pacjentów uprzywilejowanych. Keri decyduje się na metody radykalne.

Podwójne życie mojej córki to niezwykle poruszająca, miejscami wręcz przerażająca opowieść o bardzo trudnej relacji matki i córki, relacji poddanej nieustannym próbom i spirali nastrojów. To również książka o dyskryminacji, tak ze względu na chorobę, jak i czarny kolor skóry. Po jej przeczytaniu nadużywane słowa: tolerancja, równouprawnienie, miłość - zmieniają znaczenie, proszą o odłożenie na lepszy moment.

Bebe Moore Campbell, popularna autorka wielu powieści, z których Brothers and Sisters, Singing in the Comeback Choir, What You Owe Me trafiły na listę bestsellerów „The New York Times'a”. Jej twórczość była wyróżniana w ważniejszych amerykańskich konkursach literackich. Bebe Moore Campbell zmarła w 2006 roku.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dramat dwóch kobiet

2008-12-30 Jakich cierpień musi doznawać matka dziecka, któremu nikt nie chce pomóc? Jak musi cierpieć kobieta, które wie, że tylko ona kocha tak swoje dziecko i tylko ona chce mu pomóc? I może jej się wydawać, że wszyscy są przeciwko niej i jej dziecku. Jaka bezradność i bezsilność musi wstrząsać taką kobietą? Jaka siła musi ją pchać, że mimo wszystko brnie dalej?

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.