Rebecca Skloot

Rebecca Skoot urodziła się 19 września 1972 r. w Springfield w stanie Illinois. Jest córką znanego powieściopisarza – Floyda Skoota. Jest pisarką naukową. Specjalizuję się w medycynie.

Rebecca Skoot- rozwój osobisty


Rebecca ukończyła szkołę średnią w Metropolitan Learning Center w Portland w stanie Oregon. Została technikiem weterynaryjnym. Uzyskała tytuł licencjata nauk biologicznych. Pracowała jako komentatorka w programach: radiowym państwowego radia — „Radiolab” i telewizyjnym na kanale PBS — „NOVA Science NOW” oraz współpracowała przy redakcji czasopisma „Popular Science” i antologii „The Best American Science Writing W 2011 roku.

Rebecca Skoot wyróżniona za swoje największe dzieło


Jako ogromne osiągnięcie uznaje się jej pierwszą książkę „Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks". Opisuje w niej biografię Henrietty Lacks, która bardziej została zapamiętana jako HeLa. Bez zgody wycięto jej kawałek guza, który dał początek pierwszej linii komórkowej. Autorka pisała tę książkę przez 10 lat. Publikacja została uznana za najlepszą książkę roku przez ponad 60 najważniejszych światowych mediów. Na jej podstawie został nakręcony film i wyemitowany na knale HBO. Drugim dziełem pisarki jest książka, która opisuje relację człowiek-zwierzę. Została wydana w 2011r. Autorkę bardzo interesowała ta dziedzina, ponieważ sama spędzała ze zwierzętami dużo czasu. Pomagała w schroniskach oraz była weterynarzem.

Lista książek: Rebecca Skloot

26,99 zł 26,99 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna