Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia - okładka


Marcin Gutowski

Trójka z dżemem - palce lizać! Biografia pewnego radia

Oprawa twarda
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Znak
39,90 17,96

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Potrójna dawka humoru, anegdot i wspomnień

Jej pierwszy krzyk w prima aprilis roku 1962 słyszy cała Polska. Już w wieku przedszkolnym niepokornym charakterem zjednuje sobie tysiące przyjaciół. Egzamin dojrzałości zdaje ze świetnymi wynikami wiosną 1981 roku, ale prawdziwy test czeka ją dopiero kilka miesięcy później. Bój o niezależność i rzetelność toczy także po przełomie roku 1989.

Dzięki rozmowom z ponad setką byłych i obecnych współpracowników oraz kilometrom taśm archiwalnych Marcin Gutowski stworzył niezwykły portret rodzinny. Biografia Trójki to nie tylko historia radiostacji. To także opowieść o znanych i kochanych dziennikarzach, którzy każdego dnia udowadniają milionom wielbicieli Trójki, że w zmieniającym się świecie jej jednej mogą być pewni.

Materiały o książce

Jerzy Stuhr

To, że dzisiaj nazywają mnie człowiekiem dowcipnym, tolerancyjnym i czasem inteligentnym, w połowie zawdzięczam mamie i tacie, a w połowie Trójce. Ta książka mi o tym przypomina.

Muniek Staszczyk

Trójka była Muzyczną Biblią mojej młodości. Dla audycji Kaczkowskiego, Gaszyńskiego, Manna uciekało się ze szkoły. Bez Trójki nie byłoby muzycznego mnie.

Agnieszka Holland

Całe Polskie Radio jest skarbem, a Trójka jego najoryginalniejszą, najcenniejszą częścią.


Redaktorzy i autor książki o radiowej Trójce

Recenzje

Fenomen pewnego radia

97 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 69 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
1 kwietnia 1962 roku swoją działalność rozpoczęła radiowa Trójka. Rodziła się w bólach, niezmiennie jednak trwając przez cały okres PRL-u. Upadając, wstając i podnosząc się w sytuacjach wydawałoby się bez wyjścia. W najgorszych momentach grupa „trójkowych zapaleńców" potrafiła wzniecić ogień w sercach pracowników, słuchaczy, ale i władzy i przywrócić Trójkę na fale radiowe. › rozwiń tekst...

Biografia kultowego radia

111 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 61 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Marcin Gutowski pracuje w Trójce od 2006 r. W ciągu ostatnich miesięcy oprócz wypełniania swoich radiowych obowiązków skupił się na zbieraniu materiałów do biografii radia zatytułowanej „Trójka z dżemem. Palce lizać", która w listopadzie trafiła do księgarń. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...