Marcin Gutowski

Marcin Gutowski urodził się w 1983 roku. To polski dziennikarz, reportażysta oraz autor książek. W latach 2006-2007 współpracował z Programem III Polskiego Radia. Szczególnie znany z prowadzenia autorskich audycji „Znak zapytania”, „Przyciasny beret”. „Pępek świata”, a także „Trójka z dżemem – palce lizać!”. Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Marcin Gutowski i jego reporterska działalność


W trakcie swojej aktywności w Polskim Radiu był korespondentem zagranicznym. Prowadził relacje związane z najważniejszymi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie – prezentował pielgrzymki papieża do Polski i Ziemi Świętej, wizytę Baracka Obamy w Izraelu. Prowadził relacje m.in. z Hiszpanii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Norwegii. W 2017 roku rozpoczął współpracę z TVN24, gdzie podjął pracę reportera magazynu „Czarno na białym”. Specjalizuje się w tematyce związanej z kulturą palestyńską oraz izraelską. Aktywnie współpracuje z innymi stacjami telewizyjnymi.

Pisarska twórczość i nominacje


Marcin Gutowski stworzył kilka pozycji literackich o tematyce związanej z kulturą palestyńską oraz izraelską. „Święta ziemia. Opowieść z Izraela i Palestyny” to reportaże i rozmowy, przedstawiające historie mieszkańców dużych i mniejszych miast, otoczonych codziennością. W 2012 roku ukazała się jego powieść poświęcona historii Programu III Polskiego Radia pt.” „Trójka z dżemem – palce lizać! Biografia pewnego radia”. Otrzymał także w tym samym roku nominację do nagrody dziennikarskiej MediaTory.Zajmował się także publikacją w czasopiśmie „Więź”, natomiast w latach 2016-2018 w miesięczniku „W Drodze” ukazywały się jego teksy.

Lista książek: Marcin Gutowski

49,99 zł

34,99 zł

Święta ziemia. Opowieści z Izraela i Palestyny - Marcin Gutowski | mała okładka

Święta ziemia

Marcin Gutowski

7.8 / 10 (249 ocen)

39,90 zł

27,93 zł

39,90 zł

27,93 zł

Krime story - Marcin Gutowski | mała okładka

Krime story

Marcin Gutowski

7.2 / 10 (478 ocen)

25,00 zł