Matka i córka. Maria Nurowska i Tatiana Raczyńska w rozmowach z Martą Mizuro - Maria Nurowska , Tatiana Raczyńska | okładka
Znak

Matka i córka. Maria Nurowska i Tatiana Raczyńska w rozmowach z Martą Mizuro Maria Nurowska , Tatiana Raczyńska

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2013-08-26

ISBN: 978-83-240-2110-9

Opracowanie graficzne: Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Liczba stron: 192

Wydawnictwo: Znak

Format: 124x190

Cena katalogowa: 34,90 zł

34,90 zł 20,94 zł


Opis

Życie na inną nutę

"Matka i córka" to nie tylko książka o relacjach słynnej pisarki i jej córki, ale przede wszystkim szczera i poruszająca rozmowa kobiet o roli matki.

Z rozmów wyłania się niezwykle ciekawa opowieść o matce i córce, ale także o wszystkich tych, którzy kształtowali ich charaktery i życiowe postawy. To książka o wspaniałych, silnych kobietach, którym pomimo przeciwności losu udało się znaleźć swoje miejsce i budować wyjątkowe relacje.

Marta Mizuro pisze we wstępie, o tym z jaką odwagą i szczerością jej rozmówczynie opowiadają „o swoim dzieciństwie, o wejściu w dojrzałe życie, o zmaganiu się z syndromem dorosłego dziecka alkoholika, o traumach i kompleksach. O sprawach bolesnych i wstydliwych, które dotykają milionów ludzi, niewielu jednak ma odwagę przyznać się do nich, choćby tylko przed sobą, albo szukać specjalistycznej pomocy”.
To opowieść o sprawach bardzo trudnych, ale mamy nadzieję, że dzięki temu może ona stać się drogowskazem dla matek i córek, dodać im otuchy i pokazać, że nigdy nie jest za późno na to, by spróbować zmienić swoje życie.

Polecane bestsellery

Justyna Gul, granice.pl

"Na kartach >Matki i córki< znajdziemy wiele pięknych, mądrych zdań i refleksji. Wiele z nich budzi emocje, wiele prowokuje do zastanowienia i
nad swoim postępowaniem oraz relacjami z najbliższymi. Jednak przede wszystkim książka Mizuro udowadnia, że więzi pomiędzy matką a córką są niezwykle mocne, a niezależność oraz odmienność wyznawanych poglądów czy modeli życia wcale nie musi ich zerwać. Kluczem do zdrowych relacji jest bowiem akceptacja i wzajemny szacunek, zaś czytając rozmowę Raczyńskiej i Nurowskiej z Martą Mizuro możemy być pewni, że kobiety odkryły już sekret mądrej miłości".

Maria Nurowska i Tatiana Raczyńska o książce ”Matka i córka”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Matka i córka

2013-08-29 Maria Nurowska należy do grona bardzo cenionych przeze mnie pisarek. Nie boi się kontrowersji, jej książki często wstrząsają i zawsze zapadają w pamięć. Zawierają bardzo dużo elementów autobiograficznych. Myślę, że każdy kojarzy jej książki - „Hiszpańskie oczy", Księżyc nad Zakopanem", „Sprawa Niny S", zekranizowane „Panny i wdowy" czy wydane ostatnio „Drzwi do piekła" i „Sergiusz, Czesław, Jadwiga". Ja przeczytałam wszystkie, zrobiły na mnie ogromne wrażenie i jestem pełna podziwu dla kunsztu pisarskiego pani Nurowskiej.
134 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 97 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.