Kristy Cambron

Kristy Cambron jest amerykańską pisarką, a z wykształcenia historykiem sztuki. Mieszka z synami oraz mężem w stanie Indiana (USA). Prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet. Nazywa siebie samozwańczą maniaczką historii. W jej twórczości pisarskiej przeplata się zawsze sztuka, historia oraz wiara w Boga.

Kristy Cambron - szybka kariera


Książka "Motyl i skrzypce" napisana przez Kristy Cambron w 2020 roku, okazała się prawdziwym bestsellerem. To poruszająca opowieść o tym, jak nie stracić wiary w Boga, będąc nawet w samym środku piekła, czyli w Auschwitz w czasie II wojny światowej. Wkrótce po wydaniu tej książki, pojawił się tom drugi powieści, pod tytułem „Wróbel w Getcie”. Obie te książki zostały przetłumaczone na wiele języków i przyniosły sławę Kristy Cambron na całym świecie.

Wyróżnienia i nagrody za twórczość pisarską


Dzieła Kristy Cambron znalazły się w rankingu TOP 10 Publishers Weekly Religion & Spirituality, Library Journal Reviews 'Best Books oraz RT Reviewers' Choice Awards. Pisarka otrzymała również nominację do nagrody INSPY Award 2015 i 2017 oraz nagrodę Christy Award 2020 za powieść "Malowany zamek". Cambron publikowała swoje teksty w Once Upon a Book Club Box, CBN, Lifeway Women, Jesus Calling, Country Woman Magazine, MICI Magazine, Faithwire, (in) Courage i Bible Gateway.

Lista książek: Kristy Cambron

Dziewczyna z Paryża
 - Cambron Kristy | mała okładka
-32 %

Dziewczyna z Paryża

Kristy Cambron

7.6 / 10 (136 ocen)

44,99 zł

30,59 zł

Wróbel w getcie - Cambron Kristy | mała okładka
-33 %

Wróbel w getcie

Kristy Cambron

6.9 / 10 (157 ocen)

39,99 zł

26,99 zł

Motyl i skrzypce - Kristy Cambron | mała okładka
-32 %

Motyl i skrzypce

Kristy Cambron

6.9 / 10 (368 ocen)

37,99 zł

25,83 zł