Chuda - okładka


Judith Fathallah

Chuda

Tłumaczenie: Magdalena Zielińska
Oprawa miękka
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Znak
27,00 18,90

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Wstrząsająca powieść o anoreksji napisana przez nastolatkę. Siłę tej książki stanowi dramatyczne świadectwo autorki, która zachorowała na anoreksję w wieku 13 lat. Jej zmagania z chorobą trwały trzy lata, dziewczyna znalazła się na oddziale psychiatrycznym, przeszła swoje piekło. Przeszła je nie na darmo, udało jej się pokonać chorobę. Dziś, w pełni wyleczona, studiuje literaturę w Cambridge i pracuje nad drugą powieścią. Chuda to lektura, którą można również polecić rodzicom nastolatków - świetnie napisana, mocna i jednocześnie optymistyczna. Z anoreksji można wyjść.

Judith Fathallah ma 19 lat i pochodzi z Cardiff. Jest w połowie Walijką, w połowie Irakijką i całe życie spędziła w Walii. Gdy miała 8 lat, zginął tragicznie jej ojciec, który był irakijskim inżynierem. Dla Judith był to ogromny cios. Gdy miała 13 lat, była dosyć pulchna i w wakacje postanowiła definitywnie się odchudzić. Kilka miesięcy później zdiagnozowano u niej anorexię nervosę i została skierowana na dziecięcy oddział psychiatryczny.

Recenzje

Pokochaj swoje ciało

96 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 47 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
"Chuda" to historia, jakich wiele. Ile razy słyszymy o nastolatkach, które zaczynają się odchudzać... Zaczyna się niewinnie. Główna bohaterka, trzynastoletnia Jessica, jedzie z rodziną na wakacje i tam zauważa, że kilka dodatkowych kilogramów zaczęło jej przeszkadzać. Postanowiła zacząć się odchudzać - po prostu mniej je i więcej się rusza. Jednak stopniowo staje się to jej obsesją. Zaczyna być uzależniona od satysfakcji, której dostarcza jej odchudzanie. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...