Piotr Głuchowski

Urodził się w Warszawie. Wychował w Toruniu, mieszka we wsi Niemcz przy torach kolejowych z Gdańska do Poznania. Od 1990 roku jest dziennikarzem i redaktorem „Gazety Wyborczej”. „Umarli tańczą” to jego kryminalny debiut.
Napisał około 300 reportaży z Polski, Białorusi, Izraela i Wielkiej Brytanii. Laureat nagrody „Grand Press” za reportaż o władcach Korei Północnej.

Lista książek

Karbala - Piotr Głuchowski, Marcin Górka | mała okładka
-37 %

Karbala

Piotr Głuchowski, Marcin Górka

Wiosną 2004 roku islamska Armia Mahdiego zaatakowała polskie oddziały w naszej strefie stabilizacyjnej w środkowym Iraku. Kapitan Grzegorz Kaliciak z kilkudziesięcioosobowym oddziałem przez trzy dni i trzy noce odpierał tam szaleńcze szturmy dziesięciokrotnie liczniejszych przeciwników.

Więcej

39,99 zł

25,18 zł

Uzurpator Podwójne życie prałata Jankowskiego - Bożena Aksamit, Piotr Głuchowski | mała okładka
-37 %

Uzurpator Podwójne życie prałata Jankowskiego

Bożena Aksamit, Piotr Głuchowski

W latach 80. ksiądz Henryk Jankowski był bohaterem. Gdańszczanie przegrywali jego kazania z kasety na kasetę – jak pieśni Jacka Kaczmarskiego – i handlowali nimi na targowisku. Poważni ludzie stawiali go obok Piotra Skargi i Jerzego Popiełuszki. Ściskali się z nim wielcy tego świata: księżna Anna z Windsorów, senator Edward Kennedy, Margaret Thatcher.

Więcej

54,99 zł

34,63 zł

Zatoka świń

Bożena Aksamit, Piotr Głuchowski

Ekskluzywne kluby nocne, w nich stręczyciele oferujący seks z dziećmi. Kokaina na stołach, policjanci na bramkach. Sopot by night.

Więcej

39,99 zł

25,18 zł

Trzeci zamach - Piotr Głuchowski | mała okładka
-37 %

Trzeci zamach

Piotr Głuchowski

Skandal! Paparazzi przyłapuje magnata katolickich mediów w objęciach pornocelebrytki. Gdy wszystkie oczy w kraju zwrócone są w stronę pikantnego zdjęcia, dziennikarz Robert Pruski - jako jedyny - tropi jego tło. I odsłania jedną z największych tajemnic XX wieku: brutalną wywiadowczą grę, której finał nastąpił w Watykanie za czasów Jana Pawła II. Minęło ćwierć wieku, lecz rachunki nie zostały wyrównane i wci[...]

Więcej

39,99 zł

25,18 zł

Lód nad głową

Piotr Głuchowski

W krwawym zamachu ginie minister sprawiedliwości polskiego rządu. Wkrótce zamordowany zostaje kolejny prominentny polityk. Czy to dzieło radykalnych narodowców, którzy przyznali się do zbrodni? A może zamachy to tylko przykrywka dla brudnej rozgrywki, której stawką są miliardy dolarów i władza w Polsce?
Polityczny thriller o mrocznych kulisach władzy, biznesu i mediów.

Piotr Głuchowski jest zawodowym repo[...]

Więcej

34,99 zł

Umarli Tańczą

Piotr Głuchowski

27 grudnia 1984, POLSKA.W Toruniu zaczyna się proces morderców ks. Jerzego Popiełuszki. W lasach wokół miasta zabijane
są kolejne ofiary. Nieuchwytny sprawca kastruje mężczyzn, odcina piersi kobietom i odprawia makabryczny rytuał.
PRAWIE TRZYDZIEŚCI LAT PÓŹNIEJ dziennikarz tygodnika „Głos Torunia” Robert Pruski odbiera list od córki dwojga
zamordowanych, która szuka grobu rodziców. Wszystkie dokumenty dotyc[...]

Więcej

34,99 zł

22,70 zł

Pole Śmierci Nieznana bitwa Polaków z Czerwonymi Khmerami - Piotr Głuchowski | mała okładka
-37 %

Pole Śmierci Nieznana bitwa Polaków z Czerwonymi K

Piotr Głuchowski

PIERWSZA POLSKA BITWA PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ
Polska misja wojskowa w Kambodży (1992-1993) była przygotowana koszmarnie. Pojechali ludzie, którzy nigdy nie mieli broni w ręku, a nawet nie znali angielskiego. Brakowało jedzenia i sprzętu. Wartownik stał z bambusowym kijem, namioty pleśniały, auta się psuły, śmigłowce spadały. Sztab nie wiedział, co wyprawiają oddziały, bo nie miał radiostacji. A nasi żołnierz[...]

Więcej

39,99 zł

25,18 zł

Nic co ludzkie - Piotr Głuchowski | mała okładka
-37 %

Nic co ludzkie

Piotr Głuchowski

Powieść inspirowana scenariuszem filmu „KLER”
„Wydawało się chłopcu, już dużemu, już mężczyźnie, że poradził sobie z przeszłością. Tak było do tego tygodnia, kiedy potwór znów się obudził”
W seminarium duchownym wybucha pożar. Kleryk Leszek Lisowski ratuje z płomieni dwóch przyjaciół: Andrzeja Kukułę i Tadeusza Trybusa. Po święceniach spotykają się w każdą rocznicę ocalenia. Tym razem spotkanie kończy się t[...]

Więcej

39,99 zł

25,18 zł