Ekskluzywny menel - okładka


Kamil Pawelski

Ekskluzywny menel

Oprawa twarda
Liczba stron: 272
Wydawnictwo: Pascal
Rok wydania: 2015
49,90 24,95

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Koniec z metroseksualnością, pora na drwali!

Ekskluzywny Menel, jeden z najpopularniejszych blogerów modowych w Polsce, przebojem zdobył Internet , wyznaczył trendy i na dobre zmienił nasze przekonania o tym, jak powinien wyglądać i kim być współczesny mężczyzna. Znasz jego blog? Sięgnij po książkę. W czym tkwi sekret męskiej mody Czy prawdziwy facet musi mieć wnętrze? Jak dobrze wyglądać i dobrze żyć? Autor otwiera przed czytelnikami swą szafę i zdradza patenty na stylizacje w wersji street, casual i smart casual. Tworzy inspirujący, świeży, a jednocześnie nawiązujący do klasyki przewodnik po stylu. Stylu, który odnosi się nie tylko do sposobu, w jaki się ubieramy, ale także tego, gdzie bywamy i jak...myślimy. Menelska moda. Menelskie miejsca. Menelskie myśli. „Aparycja jest ważna, ale równie istotne są poglądy, przyjaciele i miejsca. Chcę pokazać, jak spędzam czas, gdzie szukam inspiracji i co daje mi siłę do życia. Zajrzysz do mojego menelskiego świata?”
Kamil Pawelski – jeden z najlepiej ubranych Polaków. Zdobywca Nagrody Glamour w kategorii Blog Roku portalu Onet. Przez ponad dziesięć lat pracował dla największych sieci odzieżowych. Uważa, że styl wypływa z nas, a mężczyzna powinien być ubrany, a nie przebrany. Prowadzony przez niego blog codziennie odwiedzają tysiące czytelników.

Recenzje

„Ekskluzywny menel”, Kamil Pawelski

46 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 27 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Książka „Ekskluzywny menel” autorstwa Kamila Pawelskiego, to kolejna pozycja, która wypłynęła na fali trendu „szafiarek”. Co to takiego? Otóż szafiarki, to internetowa społeczność, której aktywność skupia się na prezentowaniu swoich ubrań i stylu na blogach czy innych stronach internetowych. Oczywiście pojawiają się tam również różne porady, sklepy, w których można kupić dany element garderoby czy recenzje nowych kolekcji ubrań i kosmetyków. Trend jest zdominowany głównie przez młode kobiety. Najpopularniejsze to Katarzyna Tusk (Make Life Easier), Eliza Wydrych (Fashionelka), Karolina Gliniecka (Charlize Mystery), Tamara Gonzales Perea (Macademian Girl), Julia Kuczyńska (Maffashion).  Na horyzoncie pojawiła się również grupa mężczyzn, która również zajęła się doradzaniem ludziom, jak powinni się ubrać. W jaki sposób dobierać poszczególne elementy garderoby, jakie kolory, dodatki. Wśród nich jest Kamil Pawelski, który nazywany jest „Ekskluzywnym Menelem”.

Sugerując się plotkami i szacunkami różnych gazet, które interesują się tematem, to jest to całkiem intratne zajęcie, jeśli oczywiście ma się wielu fanów, zamiłowanie do robienia zdjęć (sobie) wszędzie i ciągle spędzanie czasu w sklepie, albo przed komputerem, tworząc kolejne wpisy. Poziom różnych blogów jest dość zróżnicowany. Od całkiem przydatnych porad dotyczących doboru strojów, minimalizmu i tworzenia swojego stylu, po zwykłe reklamy sieciówek i nakłanianie ludzi do kupowanie kompletnie nieprzydatnych akcesoriów i słabej jakości ubrań. 

Poza tworzeniem blogów i stron internetowych poświęconych amatorskiej modzie (w końcu żadna z tych osób nie jest wyedukowanym specjalistą, a jedynie pasjonatem), niedawno wykształcił się również trend pisania przez szafiarki i szafiarzy książek-poradników. Sądzę, że podyktowany był on ogólną modą pisania wszelakich poradników czy tzw. „książek o niczym” przez blogerów i celebrytów.

› rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...