Tolkien. Biografia - okładka


Carpenter Humphrey

Tolkien. Biografia

Oprawa twarda
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: WAB
49,99 30,23

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Prawdziwe życie twórcy "Hobbita" i "Władcy pierścieni"

Prawdziwa gratka zarówno dla tych, którzy przeczytali Hobbita dwadzieścia razy, jak i dla tych, którzy dopiero usłyszeli o skromnym profesorze Oksfordu.
Tolkien przedstawiony przez Carpentera jest człowiekiem z krwi i kości: z pasją bada i tworzy nowe języki, w roztargnieniu sprawdza prace studentów, a wieczorami chadza na piwo z C.S. Lewisem i innymi tzw. „Inklingami”. Carpenter sięga do dzieciństwa Tolkiena, spędzonego na południu Afryki, a następnie śledzi dalsze losy chłopca: stratę rodziców, okopy I wojny światowej, aż do poznania przyszłej żony Edith i zamieszkania w Oksfordzie. Znakomita książka, dająca poczucie realnego obcowania z kultowym autorem.

Recenzje

J.R.R. Tolkien. Biografia niezwykłego pisarza

21 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 10 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
John Ronald Reuel Tolkien to jeden z najsławniejszych pisarz, którego nazwisko znają wszyscy, również ci, którzy nigdy nie zetknęli się z jego twórczością. Ten angielski pisarz jest uważany za ojca gatunku fantasy, dzięki któremu gatunek ten zaczął się rozwijać i stał się popularny wśród czytelników. Jego najważniejsze dzieło, trylogia „Władca Pierścieni" jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych dzieł literackich na świecie. › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...