Bóg i świat. Z kardynałem Josephem Ratzingerem rozmawia Peter Seewald - Peter Seewald, kard. Joseph Ratzinger  | okładka
Znak

Bóg i świat. Z kardynałem Josephem Ratzingerem rozmawia Peter Seewald Peter Seewald, kard. Joseph Ratzinger

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2002-01-09

ISBN: 83-240-0107-7

Tytuł oryginalny: Gott und die Welt. Glauben und Leben in unserer Zeit. Ein Gespräch mit Peter Seewald

Liczba stron: 430

Wydawnictwo: Znak

Format: 150 × 214 mm

Cena katalogowa: 45,00 zł

45,00 zł 30,60 zł


Opis

Krdynał Joseph Ratzinger - obecny papież Benedykt XVI - jest autorem kilkudziesięciu książek, zarówno poważnych rozpraw teologicznych, jak popularnych wprowadzeń w nauczanie Kościoła katolickiego. Wśród tych publikacji szczególne miejsce zajmują obszerne, szczere i bardzo ciekawe rozmowy-rzeki. Dwie z nich - Sól ziemi oraz Bóg i świat - przeprowadził niemiecki dziennikarz Peter Seewald. Dzięki jego wnikliwym i śmiałym pytaniom mamy okazję przyjrzeć się bliżej wierze i poglądom obecnego Papieża.

W tomie Bóg i świat. Wiara i życie w dzisiejszych czasach omówione zostają kluczowe zagadnienia wiary chrześcijańskiej w kontekście wyzwań, jakie przed Kościołem stawia współczesny świat i współczesna wrażliwość. Kardynał Ratzinger jawi się w nich jako ktoś, kto dobrze rozumie trudności, na jakie natrafia ludzka wiara dzisiaj, i stara się na nie odpowiedzieć. Podkreśla przy tym, że wiara jest zawsze czymś żywym, że jest drogą, na której człowiek gubi się i odnajduje.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.