Delikatność - David Foenkinos  | okładka
Znak

Delikatność David Foenkinos

Pierwsze wydanie: 2012-10-01

Tytuł oryginalny: La Délicatesse

Wydawnictwo: Znak

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Jacek Giszczak

29,90 zł 20,33 zł


Opis

Piękna historia przypadkowego pocałunku

Milion sprzedanych egzemplarzy we Francji.

Gdy François zaczepił Nathalie na ulicy, od razu wiedział, że ma przed sobą kobietę swojego życia. A kiedy ona zamówiła w kawiarni sok brzoskwiniowy, postanowił, że się z nią ożeni. Ich miłość była idealna. Żadnych kłótni ani rozbitych talerzy. Ale pewnego dnia szczęście zostało przerwane. François zginął w wypadku, a Nathalie rozpaczała. Uciekała w samotność, potem w pracę. Aż nagle namiętnie pocałowała Markusa.

Historia tego przypadkowego pocałunku to piękna opowieść o trudnej miłości, tęsknocie za szczęściem i... delikatności. 

Literatura dla kobiet z rabatem do 55%

„Elle”

”Foenkinos pisze tak, jakby szeptał do kobiecego ucha. Delikatnie i z miłością. Siłą tej książki jest umiejętność opowiedzenia o życiu takim, jakie jest naprawdę - trochę banalne, trochę nieporadne, a mimo to piękne. I warte przeżycia, choćby dla tej pierwszej miłości.”

„Le Figaro”

David Foenkinos dokonał niemożliwego, tworząc książkę o miłości, która skłania zarówno do śmiechu, jak i refleksji. Dialogi i akcja są wyborne i... delikatne. Do przeczytania i podarowania.

Zobacz oryginalny zwiastun filmu ”Delikatność”

O fenomenie Davida Foenkinosa, autorze książki ”Delikatność”

Historia pewnego pocałunku

Kamila Baar poleca książkę

O ”Delikatności”

O swoich związkach z Polską

O Audrey Tautou grającej główną rolę w filmie ”Delikatność”

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Delikatnie

2015-08-07 Gdy otrzymałam propozycję zrecenzowania książki, mój wzrok od razu padł na tę piękną okładkę i niezwykle prosty, a wymowny tytuł. Coś mnie do niej przyciągało. Czy słusznie?

Powrót do teraźniejszości

2014-07-22 Urocza i wdzięczna historia o „tej drugiej" miłości, na którą tak trudno się zgodzić. Napisana przez gitarzystę, który zaczął tworzyć przez przypadek i z nadmiaru wolnego czasu, a także dlatego, że nie zdołał skompletować zespołu muzycznego. Taktownie i delikatnie o trudnych, bolesnych przeżyciach i rodzeniu się czegoś nowego. Subtelnie i lekko (na tyle, na ile można poruszając temat odchodzenia i zatracaniu się w żalu) o etapach, które w każdym ludzkim życiu następują po sobie, niosąc nadzieję na coś cudownego.

Piękna opowieść o miłości, szczęściu, kruchości życia, tragedii i rozpaczy

2013-11-06 Gdy Francois zaczepił Nathalie na ulicy, od razu wiedział, że ma przed sobą kobietę swojego życia. A kiedy ona zamówiła w kawiarni sok morelowy, postanowił, że się z nią ożeni. Ich miłość była idealna. Piękna. Bez kłótni, rozbitych talerzy... Była niesamowita. Chciałoby się powiedzieć, że taka miłość się nie zdarza.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.