Szymon Pękala

Szymon Pękala urodził się w 1987 roku. To młody twórca kanałów na portalach społecznościowych, między innymi YouTube, w których promuje on idę człowieczeństwa i społeczeństwa, a także otwartego dialogu. Pękala jest autorem dynamicznie rozwijających się kanałów na YouTubie – „Wojny idei”, a także „Szymon mówi”. Pękala był gościem prowadzonych w środowisku internetowym debat, a także organizowanych na żywo spotkań z użytkownikami i obserwatorami kanałów na YouTube.

Szymon Pękala – pierwsza książka w formie dialogu polskich liberałów i konserwatystów


Debiutem literackim Szymona Pękali jest książka „Wojna idei. Myśl po swojemu”. To publikacja wydana przez Znak w 2022 roku. Stanowi ona przedstawienie poglądów prawicowych i lewicowych, a także racji liberałów oraz konserwatystów. Pękala w swojej książce w prosty sposób stara się odpowiedzieć na bardzo trudne pytania związane z podziałem społeczeństwa. Jego książka stanowi formę dialogu z osobami, z którymi się nie zgadza bądź też ma zupełnie odmienne poglądy.

Pożyteczny idiota według Szymona Pękali


Pękala w swojej twórczości literackiej, jak również na kanałach prowadzonych za pośrednictwem YouTube, przedstawia ideę tak zwanych pożytecznych idiotów, czyli osób, które są przekonane, że działają w słusznej sprawie, przyczyniając się do szerzenia podziału w społeczeństwie, a także niesprawiedliwości. Szymon Pękała nie obawia się poruszać kontrowersyjnych tematów. Są one związane z religią, polskim kościołem, odmiennymi poglądami politycznymi, a także popularnym obecnie ruchem LGBT i tolerancją dla osób wywodzących się ze środowisk homoseksualnych.

Lista książek: Szymon Pękala

32,63 zł 33,59 zł - najniższa cena 47,99 zł - cena detaliczna

32,63 zł 33,59 zł - najniższa cena 47,99 zł - cena detaliczna