Jaume Cabré

Urodzony w Barcelonie. Jest autorem wielu powieści (w tym bestsellera "Wyznaję"), zbiorów opowiadań, scenariuszy filmowych i telewizyjnych oraz esejów literackich, a także dramatu. Stale współpracuje z dziennikiem „Avui”, jest członkiem Institut d’Estudis Catalans (Katalońskiej Akademii Nauk). Jego utwory, wysoko oceniane przez czytelników i krytyków, były wielokrotnie nagradzane i tłumaczone na szereg języków.

Lista książek

Jaśnie pan

Jaume Cabre

Z jaką łatwością spada się ze szczytów władzy na dno piekła zniesławienia! Jak szybko pełnia życia może stać się igraszką śmierci!
Barcelona, koniec 1799 rok. W pokoju hotelowym zostaje znaleziona śpiewaczka, słowik z Orleanu, z poderżniętym gardłem i nożem wbitym w serce. Oskarżenie pada na młodziutkiego poetę, który spędził w jej pokoju namiętne chwile, ostatnie w jej życiu.
Ciąg niefortunnych wydarzeń sp[...]

Więcej

39,90 zł

26,15 zł

Jaśnie pan - Jaume Cabré | mała okładka
-39 %

Jaśnie Pan

Jaume Cabré

Barcelona, koniec 1799 roku. W pokoju hotelowym zostaje znaleziona śpiewaczka, słowik z Orleanu, z poderżniętym gardłem i nożem wbitym w serce. Oskarżenie pada na młodziutkiego poetę, który spędził w jej pokoju namiętne chwile, ostatnie w jej życiu.

Więcej

44,90 zł

27,31 zł

Głosy Pamano - Jaume  Cabré | mała okładka
-39 %

Głosy Pamano

Jaume Cabré

„Głosy Pamano" to rozpisana na wiele instrumentów symfonia, w której swoje partie mają także przemytnicy i partyzanci, wątpliwi święci i bezwzględni karierowicze. Nawet kot, który wie wszystko, ale rzadko się tą wiedzą dzieli.

Więcej

49,90 zł

30,36 zł

Kiedy zapada mrok - Jaume Cabré | mała okładka
-39 %

Kiedy zapada mrok

Jaume Cabré

Zbiór opowiadań, które szokują, zaskakują, przerażają . Jednocześnie napisane z ogromną fantazją i humorem.
Jaume Cabré stworzył książkę, w której nie ma zbędnego słowa. Mistrzowskie pióro pozwoliło mu osiągnąć miano jednego z najważniejszych europejskich pisarzy.

Więcej

39,90 zł

24,28 zł

Cień eunucha - Jaume Cabré | mała okładka
-45 %

Cień eunucha

Jaume Cabré

Służbowa kolacja z koleżanką z redakcji „Czasopisma”, Júlią, miała być dla błyskotliwego dziennikarza z redakcji muzycznej szansą na oderwanie się od czarnych myśli po pogrzebie przyjaciela, a tymczasem wszystko – potrawy, obsługa, towarzystwo, a przede wszystkim niefortunnie wybrany lokal, sprzysięgły się, by ten nostalgiczny wieczór stał się dla bohatera prawdziwym koszmarem.

Więcej

49,90 zł

27,31 zł

Wyznaję - Jaume  Cabré | mała okładka
-39 %

Wyznaję

Jaume Cabré

To trzymające w napięciu do ostatniej strony wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się przeniknąć istotę zła - w świecie i sobie samym. Historia chłopca dorastającego samotnie wśród książek, który musi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami. Za sprawą osiemnastowiecznych skrzypiec zagłębia się w mroki dziejów hiszpańskiej inkwizycji i piekła dwudziestowiecznej Europy.

Więcej

49,90 zł

30,36 zł

Agonia dźwięków - Jaume Cabre | mała okładka
-39 %

Agonia dźwięków

Jaume Cabre

Początek XX wieku. Na końcu świata, gdzie diabeł mówi dobranoc, dogorywa w ciszy zapomniany przez Boga, ludzi i monsiniora Maurycego, biskupa diecezji Feixes, warowny klasztor La Rapita, siedziba mniszek klauzurowych. Przewodzi im wielebna matka Dorotea, kobieta surowa i pozbawiona poczucia humoru.
Brat Junoy, utalentowany muzyk, zostaje tam zesłany w charakterze spowiednika. Pozbawiony dostępu do instrumen[...]

Więcej

39,90 zł

24,28 zł

Podróż zimowa - Jaume Cabré | mała okładka
-39 %

Podróż zimowa

Jaume Cabré

Podróż zimowa przypomina wielowątkową opowieść, zapowiadającą opus magnum Cabrégo – Wyznaję.
Płatny morderca na tropie płatnego mordercy, na którego życie także ktoś nastaje. Szemrany szlifierz diamentów z Amsterdamu, który próbuje wkraść się w łaski łódzkiego jubilera. Człowiek, którego kaszel niesie śmierć. Pianista, który podczas recitalu widzi w pierwszym rzędzie Franza Schuberta, choć ten nie żyje od 1[...]

Więcej

39,90 zł

24,28 zł