Dom na plaży - Sarah Jio  | okładka
Znak literanova

Dom na plaży Sarah Jio

Wydanie kieszonkowe
Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2012-06-25

ISBN: 978-83-240-2267-0
EAN: 9788324022670
Opracowanie graficzne: Agnieszka Tomasik
Tytuł oryginalny: The Bungalow
Liczba stron: 296
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 118 x 168
Cena katalogowa: 14,90 zł
Tłumaczenie: Marta Dziurosz

14,90 zł 9,99 zł

Produkt niedostępny

Opis

Nigdy nie ignoruj tego, co dyktuje ci serce

Nawet jeśli podążanie za jego głosem będzie bardzo trudne. W życiu Anne wszystko było zaplanowane. Wystawne przyjęcia, ślub z mężczyzną, którego zna od wielu lat, kariera idealnej pani domu.

Wszystkie te plany niszczy jedna decyzja, podjęta pod wpływem impulsu.
Anne chce poznać smak prawdziwego życia, z dala od rodzinnego domu.
Dlatego zgłasza się do oddziału pielęgniarek stacjonujących na Bora-Bora.
Tam, wśród pięknie kwitnących krzewów hibiskusa i bezkresu turkusowego oceanu narodzi się przyjaźń między nią a tajemniczym żołnierzem Westrym.

Czy przyjaźń jest dobrym początkiem miłości?

Czy związek ma szanse przetrwać, gdy piękna wyspa przestanie być rajem?

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dla miłośników słodko-gorzkich, wzruszających historii romantycznych

2016-05-10
„Dom na plaży" autorstwa Sarah Jio to piękna, momentami smutna opowieść o miłości i przyjaźni, które kwitną niczym delikatne i nietrwałe kwiaty hibiskusa na rajskiej wyspie Bora-Bora. Pisarka stworzyła naprawdę wzruszającą historię. Niby to zwykły romans, któremu mogłabym zarzucić trącenie banałem, a jednak opowieść ma w sobie coś wyjątkowego, co sprawiło, że lektura wzbudzała we mnie jedynie pozytywne emocje.

Dom na plaży

2016-03-07
Wiele razy widziałam książki Sarah Jio na blogosferze, instagramie, księgarniach internetowych, ale nigdy nie poczułam się na tyle skuszona, aby zapoznać się z powieściami owej autorki. Dopóki na okładce nie zauważyłam cytatu z Library Journal: "Fani Nicholasa Sparksa pokochają tą książkę". Hmm, jeśli autorka i jej książka jest porównywana do autora, którego wielbię, to jest coś na rzeczy. W końcu książka znalazła się w mojej biblioteczce i nadszedł czas, aby się w nią zagłębić.

Cała historia opowiedziana jest na tle wojny i zmagania się z nią przez różnych ludzi. Z jednej strony bogactwo, które za wszelką cenę nie postawi nogi na wojennym polu, które załatwia sobie posady urzędników, aby nie brać udziału w krwawych walkach. Z drugiej strony widzimy pielęgniarki pracujące w pocie czoła na wyspie Bora-Bora, które z całych sił starają się ratować życie zmęczonym i rannym żołnierzom. Głowna bohaterka nie jest zadowolona ze swojego dotychczasowego, wystawne życia i postanawia zostać pielęgniarką na potrzebującej wyspie.

Tam zaczyna się dla niej prawdziwe, ciężkie życie i właśnie tam poznaje jego smak. Przeżywa nie tylko bolesne i ciężkie chwile. Dzięki pewnemu mężczyźnie znajduje tam swoje miejsce, w którym spotyka się z nim i nie przejmuje się resztą świata. Jednak każdy dom ma swoje tajemnice i tak jest również w tym przypadku.

"W życiu, a szczególnie w miłości, nie można odgrywać żadnej roli."

W książce znajdziemy nie tylko aspekt wojenny, ale także miłość, problemy, tajemnice, zdrady. Dodatkowym plusem powieści są piękne, plastyczne i bardzo realne opisy obecnej tam przyrody, która całej historii dodaje barw i realniejszego wyglądu. Czytelnik z każdym, drobnym szczegółem może wyobrazić sobie panujące tam klimaty i atmosferę towarzyszącą bohaterom.

"Nawet bez Ciebie u boku, bez Twojego dotyku, zawsze miałem Cię przy sobie. Kiedyś dałaś mi swoje serce i duszę, a ja je na zawsze zachowałem. Bez względu na to, czy jeszcze kiedyś się zobaczymy."

Powieść wzruszająca, piękna i dająca do myślenia.

LIVINGBOOKSX.BLOGSPOT.COM

O wielkiej, ponadczasowej miłości i przyjaźni

2012-10-01
Dom na plaży" to pierwsza książka z twórczości Sarah Jio, z którą się zapoznałam. Dlaczego wybrałam akurat tę książkę? Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Miałam ochotę na lekką wakacyjną książkę, z wątkiem miłosnym, abym mogła się zrelaksować, może trochę pomarzyć, zastanowić się nad pewnymi sprawami. Recenzja książki zamieszczona na stronie wydawnictwa, jak też jej oprawa graficzna, wskazywały, że być może jest to pozycja, której szukam. Czy pomyliłam się w wyborze? Nie, skądże, wprost przeciwnie trafiłam w „dziesiątkę".

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.