Wojciech Jagielski

Wojciech Jagielski

ur. w 1960 r., dziennikarz i reporter, absolwent dziennikarstwa (UW). Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz PAP, od 1991 do 2012 roku pracował w „Gazecie Wyborczej". Obecnie znowu pracuje w Polskiej Agencji Prasowej. Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu.

Opublikował pięć książek: „Dobre miejsce do umierania” (1994), „Modlitwa o deszcz” (2002, nominowana do nagrody literackiej Nike, Nagroda im. ks. J. Tischnera), „Wieże z kamienia” (2004), „Nocni wędrowcy” (2009) oraz „Trębacz z Tembisy”.

Otrzymał, m.in. nagrody: Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (1995, tzw. polski Pulitzer), im. Dariusza Fikusa (2002) oraz złotą odznakę „Zasłużony dla Polskiej Agencji Prasowej" (2005).

Choć jest porównywany do Ryszarda Kapuścińskiego, od początku podąża swoją własną pisarską drogą.

Lista książek

Strona świata - autograf

Wojciech Jagielski

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Bestseller
Nocni Wędrowcy - Jagielski Wojciech | mała okładka
-32 %

Nocni Wędrowcy

Jagielski Wojciech

Jedna z najważniejszych książek w dorobku mistrza reportażu wojennego. Uniwersalna opowieść o fanatyzmie, która powtarza się na naszych oczach.

Więcej

49,99 zł

33,99 zł

Bestseller
Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia - Wojciech Jagielski | mała okładka
-32 %

Strona świata. Reporter o świecie, który gwałtownie się zmienia

Wojciech Jagielski

Mistrz reportażu opowiada o świecie, który zmienia się na naszych oczach. Punkty zapalne XXI wieku, bunt i zmiana składają się na barwny obraz nowej rzeczywistości.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Na wschód od zachodu - Wojciech Jagielski | mała okładka
-32 %

Na wschód od zachodu

Wojciech Jagielski

Wojciech Jagielski podąża „wielkim szlakiem hippisów”. Afganistan, Pakistan, Nepal i na końcu Indie. To świat widziany oczami tych, którzy gnani chęcią uwolnienia się od zachodniej cywilizacji, docierają w miejsca, gdzie panuje tylko pozorny spokój.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Modlitwa o deszcz - Wojciech Jagielski | mała okładka
-32 %

Modlitwa o deszcz

Wojciech Jagielski

Nowe, uzupełnione wydanie legendarnego tomu reportaży Wojciecha Jagielskiego. Fascynujący obraz Afganistanu - kraju, który wychował mudżahedinów i talibów.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Wszystkie wojny Lary - Wojciech Jagielski | mała okładka
-32 %

Wszystkie wojny Lary

Wojciech Jagielski

Wojciech Jagielski w błędnym kole świętej wojny. Podróż z Gruzji przez europejski raj do pogrążonej w wojnie domowej Syrii. Wciągający reportaż o palących problemach XXI wieku, który pozbawia nas komfortu stereotypowego myślenia.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Dobre miejsce do umierania

Wojciech Jagielski

Opowieść o rozszarpywanym przez wojny Kaukazie.

W czasach postsowieckich Kaukaz wrzał wielokrotnie. Jak w Afryce w epoce dekolonizacji z dnia na dzień powstawały tu nowe państwa. Ponieważ godziły w dotychczasowy układ interesów, prowokowały niedawnych patronów i sojuszników do krwawego odwetu. Nieraz rodziły się z nacjonalistycznego zrywu, który pociągał wiele ofiar.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Trębacz z Tembisy

Wojciech Jagielski

Opowieść o inspirującej sile Nelsona Mandeli. O pasji i cenie, którą trzeba za nią zapłacić.

Z jednej strony książka jest opowieścią o życiu Nelsona Mandeli, jednego z największych przywódców XX wieku, który za sukcesy w polityce zapłacił wysoką cenę w życiu osobistym. Z drugiej strony jest to historia Freddiego Maake, twórcy wuwuzeli − trąbek popularnych podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w RPA.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Wieże z kamienia

Wojciech Jagielski

Za tę książkę autor mógł zapłacić życiem! Wyruszył bowiem na Kaukaz, gdzie po latach rosyjskiej dominacji rodzi się głód niepodległości. Staje się świadkiem konfliktu między dwoma czeczeńskimi przywódcami - Szamilem Basajewem i Asłanem Maschadowem.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Wypalanie traw - Wojciech Jagielski  | mała okładka
-32 %

Wypalanie traw

Wojciech Jagielski

Mistrzowska opowieść, która na długo pozostaje w pamięci. W zmasakrowanej twarzy białego farmera nie sposób rozpoznać budzącego paniczny strach Eugène'a Terre'Blanche'a. Czarnoskórzy zabójcy nie próbują uciekać. Sami dzwonią na policję.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł