Marsz Czarnych Diabłów Odyseja Dywizji Pancernej generała Maczka - Evan McGilvray | okładka
Rebis

Marsz Czarnych Diabłów Odyseja Dywizji Pancernej generała Maczka Evan McGilvray

Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-730-1893-8

EAN: 9788373018938

Tytuł oryginalny: THE BLACK DEVILS' MARCH - A DOOMED ODYSSEY

Liczba stron: 320

Format: 16.0x23.2

Cena katalogowa: 47,90 zł

Tłumaczenie: Jarosław Kotarski

47,90 zł 31,03 zł

Produkt niedostępny

Opis

Marsz Czarnych Diabłów. Odyseja 1. Dywizji Pancernej generała Maczka to doskonała monografia jednego z najsłynniejszych polskich oddziałów biorących udział w drugiej wojny światowej.
Evan McGilvray opisuje rodowód tej formacji, jej powstawanie na obczyźnie, nieuchronne uwikłanie w politykę i chlubny szlak bojowy w okupowanej Europie – poczynając od Normandii, przez Belgię i Holandię, a kończąc na niemieckim Wilhelmshaven. 1. Dywizja – duma Polaków walczących u boku aliantów, wartość polityczna sama w sobie i nadzieja na odzyskanie godności i suwerenności – odniosła gorzkie zwycięstwo. Na oczach żołnierzy Stanisława Maczka, ofiar wielkiej polityki, Polska, która miała odzyskać niepodległość, ponownie znalazła się pod okupacją.
Evan McGilvray urodził się w 1961 roku w Winchester. Jest absolwentem University of London, prowadził badania na University of Bradford, doktoryzował się na University of Leeds. Od lat zgłębia historię polskiej armii i politykę polskiego rządu emigracyjnego w czasie II wojny światowej, zwłaszcza w kontekście jego stosunków z rządem brytyjskim. W latach 1991-1994 McGilvray mieszkał w Polsce.

Bestsellery kategorii historia

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.