Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt

Eric -Emmanuel Schmitt urodził się 28 marca 1940 roku w Sainte-Foy-les- Lyon. To absolwent jednej z najlepszych francuskich uczelni humanistycznych i zdobywca prestiżowego certyfikatu francuskich nauczycieli. Eric-Emmanuel Schmitt obronił pracę doktorską z filozofii. Jego nazwisko kojarzone jest głównie z dziełami teatralnymi. Sławę przyniosła mu sztuka wystawiona w paryskim teatrze La Nuit de Valognes - Don Juan on Trial w reżyserii Jeana Luca Tardieu. Kolejnym sukcesem była sztuka The Visitor z 1993 roku.

Eric-Emmanuel Schmitt – jeden z najpopularniejszych francuskich pisarzy


Po wielu sukcesach teatralnych Eric-Emmanuel Schmitt zrezygnował z posady wykładowcy filozofii na Uniwersytecie Sabaudzkim i stał się pełnoetatowy pisarzem. Jedną z najpopularniejszych i znanych na całym świecie prac autorstwa Schmitta jest sztuka o angielskim tytule Enigma Variations. W ciągu kolejnych lat swej działalności pisarskiej, Schmitt stał się jednym z najpopularniejszych francuskojęzycznych autorów. Książki Erica-Emmanuela Schmitta zostały w większości przeniesione na deski teatralne i wystawiane pod tymi samymi tytułami.

Autor sztuk teatralnych i powieści


Od 2002 roku Eric -Emmanuel Schmitt mieszka w Brukseli. W 2001 roku otrzymał nagrodę Grand Prix du Théâtre de l’Académie Française i Nagrodę Goncourtów w kategorii opowiadania za zbiór Trucicielka. Schmitt to autor powieści Sekta egoistów, „Oskar i pani Róża”, „Odette i inne historie miłosne” czy „Zapasy z życiem”. Napisał także sztuki teatralne - Georges et Georges, Si on recommençait, Le joueur d'échecs, L'élixir d’amour, czy Hibernatus.

O Schmitcie powiedzieli...

Wojciech Bonowicz

„To literatura dobrych wiadomości. Niezależnie jak ciężkiej materii dotyka autor, dźwiga czytelnika, daje mu nadzieję."

Anna Dymna„Ludzie ogromnie potrzebują rozmawiać o sensie istnienia, o sprawiedliwości, o miłości, o pragnieniach, o śmierci... Książki Schmitta są potrzebne, bo mówią o największych wartościach w życiu w sposób najzwyklejszy, nieomalże dziecięcy."

Eric-Emmanuel Schmitt o sposobie, w jaki pisze książki

Lista książek

Dziennik utraconej miłości - Schmitt Eric-Emmanuel | mała okładka
-33 %

Dziennik utraconej miłości

Schmitt Eric-Emmanuel

Najbardziej osobista książka Érica-Emmanuela Schmitta, autora Oskara i pani Róży. To uniwersalna opowieść o czułej relacji matki i syna – relacji pełnej miłości, która nie kończy się, nawet gdy tej najbliższej osoby już nie ma.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Oskar i pani Róża [2021] - Schmitt Eric-Emmanuel | mała okładka
-32 %

Oskar i pani Róża [2021]

Schmitt Eric-Emmanuel

CODZIENNIE PATRZ NA ŚWIAT, JAKBYŚ OGLĄDAŁ GO PO RAZ PIERWSZY.

Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji…
Oskar i pani Róża to najsłynniejsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta, [...]

Więcej

24,99 zł

16,99 zł

Księga o niewidzialnym [wydanie 2020] - Schmitt Eric-Emmanuel | mała okładka
-32 %

Księga o niewidzialnym [wydanie 2020]

Schmitt Eric-Emmanuel

Nowe, piękne wydanie bestsellerowego zbioru najbardziej poruszających opowieści Erica-Emmanuela Schmitta, w którego skład wchodzą m.in.: „Oskar i pani Róża”, „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”, „Dziecko Noego”. Historie te dotykają najczulszych strun ludzkiej wrażliwości i w niezrównany sposób opowiadają o tym, co najważniejsze: miłości, nadziei, śmierci i odkupieniu.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Kobieta w lustrze. Wyd. 2020 - Schmitt Eric-Emmanuel | mała okładka
-32 %

Kobieta w lustrze

Schmitt Eric-Emmanuel

Trzy kobiety. Gwiazda filmowa, mistyczka, arystokratka zafascynowana psychoanalizą. Dzielą je stulecia, lecz łączy więcej, niż można się spodziewać.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Félix i niewidzialne źródło - Eric-Emmanuel Schmitt | mała okładka
-55 %

Félix i niewidzialne źródło

Eric-Emmanuel Schmitt

Najnowsza powieść Erica-Emmanuela Schmitta w bestsellerowym Cyklu o Niewidzialnym. Podobnie jak niegdyś bohater Oskara i pani Róży Félix musi odkryć sens życia, a ma na to niewiele czasu.

Więcej

36,99 zł

16,65 zł

Madame Pylinska i sekret Chopina - Eric-Emmanuel Schmitt  | mała okładka
-32 %

Madame Pylinska i sekret Chopina

Eric-Emmanuel Schmitt

Miłość do muzyki Chopina zaprowadziła Erica do madame Pylinskiej – polskiej nauczycielki gry na pianinie. Dzięki zalecanym przez nią ćwiczeniom młody mężczyzna odkrył, że jego prawdziwym przeznaczeniem jest literatura.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Zemsta i przebaczenie - Eric-Emmanuel Schmitt | mała okładka
-32 %

Zemsta i przebaczenie

Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt opowiada poruszające historie zwykłych ludzi, którzy stanęli przed dylematem – czy warto wybaczyć? Dokąd prowadzi zemsta, a dokąd przebaczenie? Jak rodzi się zło?

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Oskar i Pani Róża. Wydanie specjalne

Eric-Emmanuel Schmitt

CODZIENNIE PATRZ NA ŚWIAT,
JAKBYŚ OGLĄDAŁ GO PO RAZ PIERWSZY.

Dzięki małemu Oskarowi ponad pół miliona Polaków przekonało się,
że warto cieszyć się każdą chwilą życia.
WYDANIE SPECJALNE
15 LAT OSKARA I PANI RÓŻY W POLSCE

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Człowiek, który widział więcej

Eric-Emmanuel Schmitt

O co zapytałbyś Boga, gdybyś mógł z Nim porozmawiać?

Huk, błysk. Chwilę potem gorąca fala powietrza, która podrzuca w niebo nawet najcięższe przedmioty. Augustin niewiele pamięta z momentu wybuchu. Widział sprawcę, to pewne.
Ale kim była postać, która mu towarzyszyła?
Tego Augustin nie jest pewien i nikomu nie chce o tym mówić.
Od dziecka ukrywa swój dar. Widzi więcej. Widzi tych, którzy odeszli.

Czy jego[...]

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Zazdrośnice

Eric-Emmanuel Schmitt

Najnowsza powieść Erica Emmanuela Schmitta. Historia o tym, do czego jesteśmy zdolni, gdy zawładnie nami zazdrość i uraza. Jak cienka linia dzieli miłość i nienawiść, przyjaźń i zemstę?

Więcej

26,90 zł

18,29 zł

Pan Ibrahim i kwiaty Koranu

Eric-Emmanuel Schmitt

Kiedy mały Momo podkrada smakołyki w sklepie pana Ibrahima, nawet nie podejrzewa, że stary Arab, który tak naprawdę wcale nie jest Arabem, stanie się wkrótce jego przyjacielem i duchowym przewodnikiem. Siła przypowieści Schmitta tkwi w prostym, choć nie dla wszystkich oczywistym przesłaniu: nie jesteś skazany na swój los, możesz świadomie wpływać na swoje życie.

Więcej

24,90 zł

16,93 zł

Talent do życia. Najpiękniejsze cytaty z książek Erica-Emmanuela Schmitta

Eric-Emmanuel Schmitt

Książka, którą trzymacie w ręku, jest czymś wyjątkowym: to wybór najpiękniejszych myśli Erica-Emmanuela Schmitta. Może stać się dla was niezwykłym źródłem pociechy i inspiracji.

Więcej

24,90 zł

16,93 zł

Odette i inne historie miłosne - Eric-Emmanuel Schmitt  | mała okładka
-32 %

Odette i inne historie miłosne

Eric-Emmanuel Schmitt

Odette i inne historie miłosne to baśniowa opowieść o miłości, a zarazem przypowieść, w której Schmitt z czułością opisuje lęk przed uczuciem i poszukiwanie szczęścia.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Napój miłosny

Eric-Emmanuel Schmitt

Adam, psycholog, twierdzi, że posiadł tajemnicę „napoju miłosnego”. Uważa, że potrafi sprawić, że każda kobieta legnie u jego stóp. Luiza nie wierzy, że miłość można tak po prostu wywołać. Pragnie pojąć istotę uczucia. Czy jest skutkiem jakiegoś chemicznego procesu? Czy może duchowym cudem?

Więcej

24,90 zł

16,93 zł

Małe zbrodnie małżeńskie - Eric-Emmanuel Schmitt  | mała okładka
-32 %

Małe zbrodnie małżeńskie

Eric-Emmanuel Schmitt

Czy da się jednocześnie i kochać, i nienawidzić?
Podobno nienawiść dzieli od miłości tylko jeden krok. Czasem bywa też na odwrót.
Eric-Emmanuel Schmitt pokazuje, że miłość ma wiele wspólnego z szaleństwem, a gorące wyznania od zbrodni w afekcie oddziela czasem bardzo cienka linia.

Więcej

22,90 zł

15,57 zł

Kiedy byłem dziełem sztuki

Eric-Emmanuel Schmitt

Przypadkowe spotkanie ze słynnym artystą całkowicie zmienia życie bohatera książki. Z niepozornego, zakompleksionego człowieka przeistacza się w budzącą podziw żywą rzeźbę. Wymarzona popularność, sława i bogactwo nagle są na wyciagnięcie ręki. Jednak sukces musi zapłacić wysoką cenę.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Papugi z placu d'Arezzo - Eric-Emmanuel Schmitt | mała okładka
-32 %

Papugi z placu d'Arezzo

Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt z uwagą przygląda się człowiekowi we współczesnym świecie, w którym namiętność często myli się z miłością, a seks służy zagłuszaniu uczuciowej pustki. Mieszkańcy placu d’Arezzo zakochują się, cierpią, uczą się ufać, czasem bywają samotni – a ich losy układają się w zaskakującą mozaikę ukazującą całe spektrum możliwych odcieni miłości.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Trucicielka

Eric-Emmanuel Schmitt

Marie wyznaje na spowiedzi, że zamordowała swoich trzech mężów. Czy opisane przez nią zbrodnie to prawda, czy tylko perfidna gra, w której stawką jest dusza młodego księdza?

Więcej

14,90 zł

6,71 zł

Ewangelia według Piłata

Eric-Emmanuel Schmitt

Jeszua, młody Galilejczyk, spędza swoją ostatnią noc w gaju oliwnym. Wie, że sąd imperium rzymskiego wkrótce skaże go na śmierć. Przepełniony lękiem wspomina swoje życie, zastanawiając się, czy naprawdę jest synem Boga. Na pytanie kim jest Jeszua, przyjdzie odpowiedzieć także jego sędziemu, Piłatowi.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Tajemnica pani Ming - Eric-Emmanuel Schmitt | mała okładka
-32 %

Tajemnica pani Ming

Eric-Emmanuel Schmitt

W swojej nowej książce Schmitt z właściwą sobie wrażliwością jeszcze raz dotyka najskrytszych tajemnic ludzkiej duszy, mistrzowsko odmalowuje emocje, o których najtrudniej jest mówić.

Więcej

23,90 zł

16,25 zł

Moje życie z Mozartem - Eric-Emmanuel Schmitt  | mała okładka
-32 %

Moje życie z Mozartem

Eric-Emmanuel Schmitt

Listy, które Eric-Emmanuel Schmitt pisze do Mozarta, to właściwie quasi-autobiografia pisarza - zapis jego młodzieńczych fascynacji oraz intelektualnych i artystycznych wyborów. To opowieść o muzyce, miłości, rozczarowaniach, ale też chwilach olśnień, radości i sukcesach. Być może najbardziej osobista z książek Schmitta.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Małżeństwo we troje - Eric-Emmanuel Schmitt | mała okładka
-32 %

Małżeństwo we troje

Eric-Emmanuel Schmitt

Czy można stworzyć nowy związek, gdy poprzedni wciąż odciska swoje piętno?

Była zrozpaczona, gdy opuścił ją tak nagle. Pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć nowy rozdział.
Jedna dręcząca myśl o tym, kim był jej poprzedni mąż, nie dawała im jednak spokoju. To ona kładła się cieniem na całym ich wspólnym życiu.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Intrygantki

Eric-Emmanuel Schmitt

Trzy Nagrody Moliera!
Oto nienawiść, która nie cofnie się przed niczym.
Oto namiętność, która wybaczy nawet najgorsze winy.
Dzieli je od siebie zaledwie mały krok.

Pięć kobiet pałających żądzą zemsty zastawia pułapkę na mężczyznę, który dawno temu złamał każdej z nich serce. Jednak kiedy zwabiony podstępem Don Juan wpada w ich sidła, cały misterny plan wali się w gruzy.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Księga o Niewidzialnym

Eric-Emmanuel Schmitt

Po raz pierwszy w Polsce buddyjska baśń o legendarnym Milarepie. Księga o Niewidzialnym to zbiorowe wydanie najpiękniejszych przypowieści Erica-Emmanuela Schmitta - Oskara i pani Róży, Pana Ibrahima i kwiatów Koranu, Dziecka Noego, Zapasów z życiem - zawierające ponadto publikowaną po raz pierwszy w Polsce buddyjską baśń o Milarepie.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Przypadek Adolfa H. - Eric-Emmanuel Schmitt  | mała okładka
-32 %

Przypadek Adolfa H.

Eric-Emmanuel Schmitt

Co by było, gdyby Adolf Hitler dostał się na Akademię Sztuk Pięknych? W swojej powieści Eric-Emmanuel Schmitt kreśli podwójny portret tytułowego bohatera. Naszym oczom ukazują się na zmianę: Hitler-dyktator i Hitler-artysta.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Kobieta w lustrze

Eric-Emmanuel Schmitt

Życie to coś więcej. Więcej niż rola do odegrania. Niż religia i konwenanse. Więcej niż mąż i dziecko. Pieniądze i sława. Trzy kobiety. Gwiazda filmowa, mistyczka, arystokratka zafascynowana psychoanalizą.
Na pozór dzieli je wszystko. Łączy obsesyjna myśl, że muszą porzucić swoje dotychczasowe życie i odnaleźć to, co naprawdę ważne.
Łączy obsesyjna myś

Więcej

37,90 zł

25,77 zł

Kiki van Beethoven

Eric-Emmanuel Schmitt

Jeśli istotą twojego życia jest muzyka, co się stanie, gdy wokół ciebie zapadnie cisza? Czy poradzisz sobie z życiem, jego codziennym rytmem? Jak długo będziesz trwać w drętwocie, zanim zorientujesz się, że coś jest nie tak? Że od dawna nic nie czujesz. Dla Kiki początkiem zmian stała się zapomniana melodia. Wraz z nią wróciły bolesne wspomnienia, ale i coś jeszcze. Nadzieja.

Więcej

31,90 zł

21,69 zł

Marzycielka z Ostendy

Eric-Emmanuel Schmitt

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca.
Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że niedane było im być razem.
Czy ta historia to wymysł schorowanej kobiety czy może najcenniejsze ze wspomnień?

Więcej

31,90 zł

21,69 zł

Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księciaCzy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...

Więcej

18,90 zł

12,85 zł

Trucicielka

Eric-Emmanuel Schmitt

Marie wyznaje na spowiedzi, że zamordowała swoich trzech mężów. Czy opisane przez nią zbrodnie to prawda, czy tylko perfidna gra, w której stawką jest dusza młodego księdza?

Więcej

27,90 zł

18,97 zł

Ulisses z Bagdadu

Eric-Emmanuel Schmitt

Kiedy traci się wszystko, pozostaje jedno - nadzieja. Saad Saad jest młodym, wykształconym człowiekiem. Ma kochającą rodzinę, czułe siostry i wspaniałego ojca - który z mądrością i wyczuciem prowadzi go przez świat literatury i sztuki. Kiedy młodzieniec poznaje piękną Leilę, zdaje się, że nic nie może zniszczyć ich wspaniale zapowiadającej się przyszłości. Nic oprócz wojny.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Tektonika uczuć

Eric-Emmanuel Schmitt

Literacka perełka autora Małych zbrodni małżeńskich.
Błyskotliwa wiwisekcja ludzkich dusz. Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego... Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą?

Więcej

19,00 zł

12,92 zł

Moje Ewangelie

Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt powraca do wątków poruszonych w "Ewangelii według Piłata". Przedstawia swoją wizję dramatu dwóch bohaterów: Chrystusa i Poncjusza Piłata. Pierwszy na kilka dni przed śmiercią przeżywa moment zwątpienia. Drugi szuka racjonalnych wyjaśnień cudu. Obaj stają wobec tajemnicy. W swojej nowej książce Schmitt zadaje pytanie o sens i celowość ludzkiego życia.

Więcej

22,00 zł

14,96 zł

Opowieści o Niewidzialnym

Eric-Emmanuel Schmitt

Zbiorowe, pięknie ilustrowane wydanie trzech bestsellerowych powieści Erica-Emmanuela Schmitta - Oskar i pani Róża, Pan Ibrahim i kwiaty Koranu oraz Dziecko Noego. W swych książkach Schmitt pokazuje, że wymiar duchowy, niezależnie od tego, jaką religię wyznajemy, stanowi istotną część naszego życia i uczy czytelników otwartości wobec niego.

Więcej

39,00 zł

26,52 zł

Dziecko Noego - Eric-Emmanuel Schmitt  | mała okładka
-32 %

Dziecko Noego

Eric-Emmanuel Schmitt

Kolejna książka autora Oskara i pani Róży!

W okupowanej Belgii katolicki ksiądz ukrywa żydowskiego chłopca Josepha. Chłopcu udaje się przeżyć, odnajduje rodziców i po latach opowiada swoją historię. Cała ta opowieść nie różniłaby się niczym od wielu

Więcej

22,00 zł

14,96 zł

Dziecko Noego

Eric-Emmanuel Schmitt

Kolejna książka autora Oskara i pani Róży!

W okupowanej Belgii katolicki ksiądz ukrywa żydowskiego chłopca Josepha. Chłopcu udaje się przeżyć, odnajduje rodziców i po latach opowiada swoją historię. Cała ta opowieść nie różniłaby się niczym od wielu

Więcej

29,00 zł

19,72 zł

Kiedy byłem dziełem sztuki

Eric-Emmanuel Schmitt

Zdesperowany bohater na skraju samobójstwa podpisuje iście faustowski pakt ze spotkanym przypadkowo artystą. Odda się w jego ręce, w zamian za co odzyska sens życia. Jako żywa rzeźba staje się sławny i podziwiany. Traci tylko jedno - wolność. Gdzie kończy się sztuka, a zaczyna manipulacja? Co stanowi o naszej wyjątkowości? Jak zwykle u Schmitta, ważne pytania podane lekko i z przymrużeniem oka.

Więcej

32,00 zł

21,76 zł

Małe zbrodnie małżeńskie

Eric-Emmanuel Schmitt

Czy da się jednocześnie i kochać, i nienawidzić?
Podobno nienawiść dzieli od miłości tylko jeden krok. Czasem bywa też na odwrót.
Eric-Emmanuel Schmitt pokazuje, że miłość ma wiele wspólnego z szaleństwem, a gorące wyznania od zbrodni w afekcie oddziela czasem bardzo cienka linia.

Więcej

25,00 zł

16,99 zł

Moje Ewangelie

Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt powraca do wątków poruszonych w "Ewangelii według Piłata". Przedstawia swoją wizję dramatu dwóch bohaterów: Chrystusa i Poncjusza Piłata. Pierwszy na kilka dni przed śmiercią przeżywa moment zwątpienia. Drugi szuka racjonalnych wyjaśnień cudu. Obaj stają wobec tajemnicy. W swojej nowej książce Schmitt zadaje pytanie o sens i celowość ludzkiego życia.

Więcej

29,00 zł

19,72 zł

Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księciaCzy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...

Więcej

16,00 zł

10,88 zł

Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księciaCzy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...

Więcej

21,00 zł

14,28 zł

Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księciaCzy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...

Więcej

24,00 zł

16,32 zł

Pan Ibrahim i kwiaty Koranu

Eric-Emmanuel Schmitt

Kiedy mały Momo podkrada smakołyki w sklepie pana Ibrahima, nawet nie podejrzewa, że stary Arab, który tak naprawdę wcale nie jest Arabem, stanie się wkrótce jego przyjacielem i duchowym przewodnikiem. Siła przypowieści Schmitta tkwi w prostym, choć nie dla wszystkich oczywistym przesłaniu: nie jesteś skazany na swój los, możesz świadomie wpływać na swoje życie.

Więcej

16,00 zł

10,88 zł

Pan Ibrahim i kwiaty Koranu

Eric-Emmanuel Schmitt

Kiedy mały Momo podkrada smakołyki w sklepie pana Ibrahima, nawet nie podejrzewa, że stary Arab, który tak naprawdę wcale nie jest Arabem, stanie się wkrótce jego przyjacielem i duchowym przewodnikiem. Siła przypowieści Schmitta tkwi w prostym, choć nie dla wszystkich oczywistym przesłaniu: nie jesteś skazany na swój los, możesz świadomie wpływać na swoje życie.

Więcej

21,00 zł

14,28 zł

Przypadek Adolfa H.

Eric-Emmanuel Schmitt

Co by było, gdyby Adolf Hitler dostał się na Akademię Sztuk Pięknych? W swojej powieści Eric-Emmanuel Schmitt kreśli podwójny portret tytułowego bohatera. Naszym oczom ukazują się na zmianę: Hitler-dyktator i Hitler-artysta.

Więcej

32,00 zł

21,76 zł

Przypadek Adolfa H.

Eric-Emmanuel Schmitt

Co by było, gdyby Adolf Hitler dostał się na Akademię Sztuk Pięknych? W swojej powieści Eric-Emmanuel Schmitt kreśli podwójny portret tytułowego bohatera. Naszym oczom ukazują się na zmianę: Hitler-dyktator i Hitler-artysta.

Więcej

42,00 zł

28,56 zł

Małe zbrodnie małżeńskie

Eric-Emmanuel Schmitt

Czy da się jednocześnie i kochać, i nienawidzić?
Podobno nienawiść dzieli od miłości tylko jeden krok. Czasem bywa też na odwrót.
Eric-Emmanuel Schmitt pokazuje, że miłość ma wiele wspólnego z szaleństwem, a gorące wyznania od zbrodni w afekcie oddziela czasem bardzo cienka linia.

Więcej

29,00 zł

19,72 zł

Moje życie z Mozartem

Eric-Emmanuel Schmitt

Listy, które Eric-Emmanuel Schmitt pisze do Mozarta, to właściwie quasi-autobiografia pisarza - zapis jego młodzieńczych fascynacji oraz intelektualnych i artystycznych wyborów. To opowieść o muzyce, miłości, rozczarowaniach, ale też chwilach olśnień, radości i sukcesach. Być może najbardziej osobista z książek Schmitta.

Więcej

29,00 zł

19,72 zł

Tektonika uczuć

Eric-Emmanuel Schmitt

Literacka perełka autora Małych zbrodni małżeńskich.
Błyskotliwa wiwisekcja ludzkich dusz. Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego... Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą?

Więcej

25,00 zł

16,99 zł

Odette i inne historie miłosne

Eric-Emmanuel Schmitt

Odette i inne historie miłosne to baśniowa opowieść o miłości, a zarazem przypowieść, w której Schmitt z czułością opisuje lęk przed uczuciem i poszukiwanie szczęścia.

Więcej

25,90 zł

Odette i inne historie miłosne

Eric-Emmanuel Schmitt

Odette i inne historie miłosne to baśniowa opowieść o miłości, a zarazem przypowieść, w której Schmitt z czułością opisuje lęk przed uczuciem i poszukiwanie szczęścia.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Marzycielka z Ostendy

Eric-Emmanuel Schmitt

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca.
Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że niedane było im być razem.
Czy ta historia to wymysł schorowanej kobiety czy może najcenniejsze ze wspomnień?

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Marzycielka z Ostendy

Eric-Emmanuel Schmitt

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca.
Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że niedane było im być razem.
Czy ta historia to wymysł schorowanej kobiety czy może najcenniejsze ze wspomnień?

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Ulisses z Bagdadu

Eric-Emmanuel Schmitt

Kiedy traci się wszystko, pozostaje jedno - nadzieja. Saad Saad jest młodym, wykształconym człowiekiem. Ma kochającą rodzinę, czułe siostry i wspaniałego ojca - który z mądrością i wyczuciem prowadzi go przez świat literatury i sztuki. Kiedy młodzieniec poznaje piękną Leilę, zdaje się, że nic nie może zniszczyć ich wspaniale zapowiadającej się przyszłości. Nic oprócz wojny.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Zapasy z życiem

Eric-Emmanuel Schmitt

Odkryj swą siłę i wygraj zapasy z życiem!
Jun jest zbuntowanym nastolatkiem żyjącym na ulicach Tokio, z dala od rodziny, o której nie chce rozmawiać. Jego życie zmienia się, gdy spotyka mistrza sumo, który zdaje się nie zauważać jego drobnej postury i ciągle powtarza, że „widzi w nim grubego gościa”.

Więcej

29,90 zł

20,33 zł

Historie miłosne

Eric-Emmanuel Schmitt

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej, ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł

Trucicielka

Eric-Emmanuel Schmitt

Marie wyznaje na spowiedzi, że zamordowała swoich trzech mężów. Czy opisane przez nią zbrodnie to prawda, czy tylko perfidna gra, w której stawką jest dusza młodego księdza?

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księciaCzy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...

Więcej

22,90 zł

15,57 zł

Marzycielka z Ostendy

Eric-Emmanuel Schmitt

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca.
Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że niedane było im być razem.
Czy ta historia to wymysł schorowanej kobiety czy może najcenniejsze ze wspomnień?

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Kobieta w lustrze

Eric-Emmanuel Schmitt

Życie to coś więcej. Więcej niż rola do odegrania. Niż religia i konwenanse. Więcej niż mąż i dziecko. Pieniądze i sława. Trzy kobiety. Gwiazda filmowa, mistyczka, arystokratka zafascynowana psychoanalizą.
Na pozór dzieli je wszystko. Łączy obsesyjna myśl, że muszą porzucić swoje dotychczasowe życie i odnaleźć to, co naprawdę ważne.
Łączy obsesyjna myś

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Małżeństwo we troje

Eric-Emmanuel Schmitt

Czy można stworzyć nowy związek, gdy poprzedni wciąż odciska swoje piętno?

Była zrozpaczona, gdy opuścił ją tak nagle. Pozostawiona sama sobie, bezbronna. Nowy mężczyzna miał jej pomóc zapomnieć o przeszłości i otworzyć nowy rozdział.
Jedna dręcząca myśl o tym, kim był jej poprzedni mąż, nie dawała im jednak spokoju. To ona kładła się cieniem na całym ich wspólnym życiu.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Papugi z placu d'Arezzo

Eric-Emmanuel Schmitt

Eric-Emmanuel Schmitt z uwagą przygląda się człowiekowi we współczesnym świecie, w którym namiętność często myli się z miłością, a seks służy zagłuszaniu uczuciowej pustki. Mieszkańcy placu d’Arezzo zakochują się, cierpią, uczą się ufać, czasem bywają samotni – a ich losy układają się w zaskakującą mozaikę ukazującą całe spektrum możliwych odcieni miłości.

Więcej

49,90 zł

22,46 zł

Człowiek, który widział więcej - Eric-Emmanuel Schmitt | mała okładka
-32 %

Człowiek, który widział więcej

Eric-Emmanuel Schmitt

O co zapytałbyś Boga, gdybyś mógł z Nim porozmawiać?

Huk, błysk. Chwilę potem gorąca fala powietrza, która podrzuca w niebo nawet najcięższe przedmioty. Augustin niewiele pamięta z momentu wybuchu. Widział sprawcę, to pewne.
Ale kim była postać, która mu towarzyszyła?
Tego Augustin nie jest pewien i nikomu nie chce o tym mówić.
Od dziecka ukrywa swój dar. Widzi więcej. Widzi tych, którzy odeszli.

Czy jego[...]

Więcej

39,90 zł

26,99 zł