Mężczyźni bez kobiet - Haruki Murakami | okładka
Muza SA

Mężczyźni bez kobiet Haruki Murakami

Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 97883287-0091-8

Liczba stron: 320

Wydawnictwo: Muza SA

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Rok wydania: 2015

34,90 zł 21,99 zł


Opis

Mężczyźni bez kobiet to zbiór siedmiu opowiadań stanowiących refleksję nad naturą miłości i samotności.

Każde opowiadanie opisuje historię mężczyzny, w którego życiu nie ma kobiety – jedne odeszły, inne umarły albo wręcz nigdy się nie pojawiły. Bohaterowie są w różnym wieku, od studentów po ludzi bardzo dojrzałych. Znajdujemy w tych opowiadaniach charakterystyczne dla Murakamiego elementy humoru, surrealizmu, czasem realizmu magicznego. W kilku autor odwołuje się do znanych dzieł literackich, takich jak "Wujaszek Wania" czy "Baśnie z 1001 nocy". Jedno z tych opowiadań stanowi literacką zabawę, coś rodzaju dalszego ciągu "Przemiany" Franza Kafki – Murakami pokazuje, co czekałoby Gregora Samsę, gdyby pewnego dnia obudził się w ciele mężczyzny, ale ze świadomością robaka.

Haruki Murakami - relacji z premiery w Warszawie

Haruki Murakami - oficjalny profil na Facebook.com

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Magazyn z książkami" zapowiada

2015-10-20 Bardzo łatwo jest zostać mężczyzną bez kobiety. Wystarczy pokochać głęboko jakąś kobietę, a potem wystarczy, żeby ona gdzieś zniknęła. Ten dzień przychodzi nagle, bez ostrzeżenia, bez wskazówki ani żadnego znaku, bez pukania do drzwi ani chrząknięcia. Tak w literackim skrócie można zaprezentować nową książkę Haruki Murakamiego.

Męski punkt widzenia

2015-11-12

Haruki Murakami to jeden z najwybitniejszych współczesnych Japońskich pisarzy, który dla jednych jest genialny, a dla innych zbyt pretensjonalny. Ta niemożność przejścia koło jego książek obojętnym, sprawiła, że Japończyk odniósł ogromny sukces nie tylko na rodzimym rynku literackim, ale także na tym międzynarodowym. Do Polski wchodzi właśnie jego najnowsza pozycja „Mężczyźni bez kobiet”.

"Mężczyźni bez kobiet" to zbiór opowiadań prezentujący historie siedmiu mężczyzn, którzy z różnych przyczyn nie mają w swoim życiu kobiety. Główni bohaterowie w książce Murakamiego to typowi everymani. Są pośród nich i młodzieńcy, i panowie dojrzali, w kwiecie wieku. W książce znajdziemy między innymi studenta, aktora, lekarza, właściciela pubu czy niepełnosprawnego mężczyznę. Na pierwszy rzut oka, postacie te nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak kiedy się dokładnie im przyjrzymy, dostrzeżemy, że każdy z nich w pewnym momencie swojego życia napotkał na swojej drodze kobietę, która całkowicie zmieniła jego świat. I choć kobiety wpłynęły na mężczyzn w różnym stopniu (w grę wchodzi tutaj między innymi śmierć, czy chociażby  zdrada), większość pozostawiła po sobie żal, cierpienie i pustkę, której nie można niczym zapełnić.

Haruki Murakami – „Mężczyźni bez kobiet”

2015-10-30 Haruki Murakami to postać w świecie literackim niezwykła. Jeden z najbardziej poczytnych autorów japońskich należący również bez wątpienia do najpopularniejszych pisarzy w skali świata, właśnie po raz kolejny daje szansę swoim czytelnikom, by zatopili się w jego świecie – świecie bardzo oryginalnym, rozpoznawalnym, gdzie już po przeczytaniu pierwszych stron otacza nas aura smutku, melancholii, ale także poczucie niezwykłej trafności, realności tego, co się przydarza bohaterom. Tak też będzie przypadku nowej premiery.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.