Mężczyźni bez kobiet - Haruki Murakami | okładka
Muza SA

Mężczyźni bez kobiet Haruki Murakami

Oprawa miękka
Wydanie: 1
ISBN: 97883287-0091-8
EAN: 9788328700918
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Muza SA
Format: 145x205mm
Cena katalogowa: 34,90 zł
Rok wydania: 2015

34,90 zł 21,64 zł

Oszczędzasz 13,26 zł
-38 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś! Punkty stacjonarne odbioru książek Znak

Opis

Poznajcie wyjątkowy zbiór siedmiu opowiadań o miłości i samotności.

Autor opisuje życie siedmiu mężczyzn, w których życiu nie ma kobiety- z różnych powodów. Jedni przeżywają rozstanie, inni wieczną stratę a w życiu innych żadna dotychczas się nie pojawiła. Bohaterowie są bardzo różni. Autor nie skupił się na jednej grupie wiekowej. W opowiadaniach pojawia się zarówno dojrzały mężczyzna jak i student. Znajdujemy w tych opowiadaniach charakterystyczne dla Murakamiego elementy humoru, surrealizmu, czasem realizmu magicznego.

W kilku utworach Murakami odwołuje się do znanych dzieł literackich ("Wujaszek Wania", "Baśnie z 1001 nocy").

Jedno z opowiadań jest literacką zabawą. Autor stworzył coś w rodzaju kontynuacji „Przemiany” Franza Kafki. Murakami opisał swoje inne wyobrażenie na temat Gregora Samsy. Co by było, gdyby któregoś dnia obudził się w ciele mężczyzny, ale ze świadomością robaka?

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Haruki Murakami - relacji z premiery w Warszawie

Haruki Murakami - oficjalny profil na Facebook.com

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Magazyn z książkami" zapowiada

2015-10-20
Bardzo łatwo jest zostać mężczyzną bez kobiety. Wystarczy pokochać głęboko jakąś kobietę, a potem wystarczy, żeby ona gdzieś zniknęła. Ten dzień przychodzi nagle, bez ostrzeżenia, bez wskazówki ani żadnego znaku, bez pukania do drzwi ani chrząknięcia. Tak w literackim skrócie można zaprezentować nową książkę Haruki Murakamiego.

Męski punkt widzenia

2015-11-12

Haruki Murakami to jeden z najwybitniejszych współczesnych Japońskich pisarzy, który dla jednych jest genialny, a dla innych zbyt pretensjonalny. Ta niemożność przejścia koło jego książek obojętnym, sprawiła, że Japończyk odniósł ogromny sukces nie tylko na rodzimym rynku literackim, ale także na tym międzynarodowym. Do Polski wchodzi właśnie jego najnowsza pozycja „Mężczyźni bez kobiet”.

"Mężczyźni bez kobiet" to zbiór opowiadań prezentujący historie siedmiu mężczyzn, którzy z różnych przyczyn nie mają w swoim życiu kobiety. Główni bohaterowie w książce Murakamiego to typowi everymani. Są pośród nich i młodzieńcy, i panowie dojrzali, w kwiecie wieku. W książce znajdziemy między innymi studenta, aktora, lekarza, właściciela pubu czy niepełnosprawnego mężczyznę. Na pierwszy rzut oka, postacie te nie mają ze sobą nic wspólnego, jednak kiedy się dokładnie im przyjrzymy, dostrzeżemy, że każdy z nich w pewnym momencie swojego życia napotkał na swojej drodze kobietę, która całkowicie zmieniła jego świat. I choć kobiety wpłynęły na mężczyzn w różnym stopniu (w grę wchodzi tutaj między innymi śmierć, czy chociażby  zdrada), większość pozostawiła po sobie żal, cierpienie i pustkę, której nie można niczym zapełnić.

Haruki Murakami – „Mężczyźni bez kobiet”

2015-10-30
Haruki Murakami to postać w świecie literackim niezwykła. Jeden z najbardziej poczytnych autorów japońskich należący również bez wątpienia do najpopularniejszych pisarzy w skali świata, właśnie po raz kolejny daje szansę swoim czytelnikom, by zatopili się w jego świecie – świecie bardzo oryginalnym, rozpoznawalnym, gdzie już po przeczytaniu pierwszych stron otacza nas aura smutku, melancholii, ale także poczucie niezwykłej trafności, realności tego, co się przydarza bohaterom. Tak też będzie przypadku nowej premiery.

Haruki Murakami, „Mężczyźni bez kobiet”

2015-11-19

Obecnie Haruki Murakami jest najpopularniejszych japońskim pisarzem. Odniósł międzynarodowy sukces i jego nazwisko jest rozpoznawalne wśród czytelników na całym świecie. W 2014 roku napisał zbór opowiadań „Onna no inai otokotachi”, który w październiku 2015 roku pojawił się w Polsce. Książka nosi tytuł „Mężczyźni bez kobiet”. Każde z siedmiu opowiadań jest historią mężczyzn, którzy z jakiegoś powodu nie związali się z żadną kobietą, albo stracił swoje partnerki.

Mężczyźni, bohaterowie opowiadań mają różny wiek, status społeczny i materialny, diametralnie inne charaktery i życiowe doświadczenia. Wśród nich jest właściciel baru, lekarz medycyny estetycznej, student, aktor teatralny. Jedynym spoiwem, który ich łączy, jest kobieta. A raczej jej brak. Każdy z nich cierpi przez kobietę. Porzuceni przez ukochane, które odeszły do innego mężczyzny, albo zniknęły po jednym, niezobowiązującym spotkaniu, umarły. Niektóre nie były w ogóle świadome tego, jak wielki ból pozostawiły w sercach bohaterów opowiadań. Jedni z bohaterów cierpią z powodu utraconych, w wyniku różnych okoliczności, kobiet, a inny tęsknią za nieosiągalną miłością i kobietą, do której nie mają szans się zbliżyć. W historiach Murakami mężczyźni otwarcie pokazują i mówią o tym, czego im brakuje, czego pragną.

Zbyt nachalna banalność

2015-11-09
Kolejna pretensjonalna książka Murakamiego, pełna truizmów i tanich niedomówień. Kolejne dziełko dla wszystkich, z którego nikt nic nie wyniesie. Tym razem japoński autor zabrał nas w dosyć realistyczną podróż w głąb m ę s k i e j psychiki. Czym charakteryzuje się ta psychika według Murakamiego? Potrzebą dopełnienia, scalenia z psychiką płci przeciwnej. Wszyscy mężczyźni w książce Japończyka są samotni, często sfrustrowani. Kobiety do których tęsknią są wyidealizowane, albo realne. Wszystko jest różnorodne i zmienne. Niezmienna jest tylko potrzeba by się zjednoczyć, jaka cechuje płeć męską. Główna myśl Murakamiego brzmi- mężczyzna bez kobiety jest równie mało warty co mężczyzna bez genitaliów. Prosto i jasno sformułował swoją tezę Japończyk, tezę subtelną jak cios między... oczy.

Haruki Murakami powraca!

2015-10-18

Cieszę się, że znowu będę się mogła delektować książką mojego ulubionego autora. Żałuję bardzo, ze nie otrzymał znowu w tym roku Nagrody Nobla, na którą według mnie zasłużył ze wszech miar. Na pocieszenie pozostaje mi nowa książka „Mężczyźni bez kobiet”.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.