Christina Lamb

Christina Lamb urodziła się 15 maja 1965 roku. Absolwentka Uniwersytetu w Oksfordzie i Uniwersytetu Harward. Jest brytyjską korespondentką zagraniczną gazety „The Sunday Times”. Od 1987 roku nieprzerwanie relacjonuje najważniejsze wydarzenia z Pakistanu i Afganistanu. Christine Lamb pozostaje honorowym członkiem Uniwersytetu w Oksfordzie i członkiem Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. W 2018 roku dziennikarka otrzymała honorowy stopień doktora prawa na Uniwersytecie Dundee. Laureatka Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego w kategorii nagroda specjalna dla korespondentów wojennych.

Christina Lamb – autorka książki o niezwykłej kobiecie


W 2013 roku wydana została publikacja Christiny Lamb i Malali Yousafzai pt. „To ja, Malala”. W książce przedstawiona została poruszająca historia dziewczynki pochodzącej z Pakistanu, która walczyła o prawa kobiet w swoim kraju. Malala sprzeciwiła się talibańskiemu reżimowi i w sposób otwarty żądała dostępu do edukacji. W 2012 roku została postrzelona w głowę i cudem uszła z życiem. Determinacja Malali doprowadziła ją do głównej siedziby ONZ w Nowym Jorku, gdzie podzieliła się ze światem swoją historią. Malala Yousafzai była najmłodszą osobą, nominowaną do pokojowej Nagrody Nobla.

Autorka przełamująca tematy tabu


W 2022 roku ukazała się najnowsza książka Christiny Lamb zatytułowana „Nasze ciała, ich pole bitwy. Co wojna robi kobietom”. Autorka przeprowadza rozmowy z kobietami z wielu zakątków świata, które doświadczyły gwałtów wojennych. Bohaterkami książki są japońskie niewolnice seksualne, nigeryjskie uczennice, muzułmanki z terenów byłej Jugosławii czy kobiety z plemienia Tutsi. Christina Lamb pokazuje, jakimi narzędziami posługują się agresorzy, wykorzystujący przemoc seksualną do swoich celów. Publikacja wydana przez Christinę Lamb została uznana za Książkę Roku 2020 według magazynów „Times” i „The Sunday Times”

Lista książek: Christina Lamb

35,99 zł 35,99 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna

41,99 zł 40,79 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna