Polska odwraca oczy - Justyna Kopińska | okładka
Świat Książki

Polska odwraca oczy Justyna Kopińska

Oprawa: Płyta CD
ISBN: 978-83-803-1630-0
EAN: 9788380316300
Wydawnictwo: Świat Książki
Format: 135x190mm
Cena katalogowa: 29,90 zł
Rok wydania: 2016

29,90 zł 21,29 zł

Produkt niedostępny

Opis

Zbiór reportaży Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy” to opowieści o najważniejszych niewyjaśnionych sprawach ostatnich lat.

– Zawsze chciałam być policjantką śledczą – mówi Kopińska. – Odkrywać ukryte sprawy dotyczące przemocy dotykającej bezbronnych ludzi. Dziś robię to przez dziennikarstwo.W książce m.in. reportaż o dręczonych pacjentach szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim („Oddział chorych ze strachu”) i tuszowaniu najtrudniejszych spraw o zabójstwo („Ten trup się nie liczy”) oraz nigdy niepublikowane teksty, które powstały specjalnie na potrzeby tego zbioru. Z reportaży Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzienia, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

Justyna Kopińska – dziennikarka, socjolożka. W 2015 roku ukazała się jej książka „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” – opis śledztwa w sprawie zaginięcia Mateusza Domaradzkiego i przemocy w ośrodku Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Doświadczenie międzynarodowe zdobywała w Stanach Zjednoczonych i Afryce Środkowej. Obecnie pracuje jako reporterka „Dużego Formatu” – magazynu „Gazety Wyborczej”. Jest laureatką nagrody dziennikarskiej Amnesty International, dwukrotną finalistką Nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii „Najlepszy materiał dziennikarski roku” i finalistką Grand Press oraz Mediatorów w kategorii „Najbardziej znane publikacje”. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie im. Andrzeja Woyciechowskiego, w 2016 European Press Prize.

Czyta: Krystyna Czubówna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polska Odwraca Oczy

2019-01-29
Coś niesamowitego. Jest to zbiór reportaży na temat Polski, statystyk policyjnych, ludzi i tym co ich spotkało. Czytając je, czułam jak czasem moje serce staje. Nie sądziłam, że to będzie tak dobre. Ta książka jest czymś więcej, jest tak prawdziwa i jednocześnie tak smutna, bo ukazuje mnóstwo niesprawiedliwości i cierpienia jakie spotykają ludzi. Nie wiem, czy ktoś z głęboką wrażliwością mógłby przeczytać to bez płaczu. Światło widzą sprawy, które trzymane są w kategorii pudełkowej, gdzie nikt nie zagląda. Wielkie brawa dla autorki Justyny Kopińskiej i wydawnictwa Świat Książki. Brak mi słów.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.