A.J. Pearce

A.J. Pearce urodziła się w Wielkiej Brytanii w 1964 roku jako Amanda Jane Pierce. To absolwentka amerykanistyki na Uniwersytecie Sussex, która swoją karierę zawodową zaczynała jako dziennikarka zajmująca się marketingiem. W kręgu zainteresowań A.J. Pearce znajduje się literatura wojenna, historia, a także proza zaliczana do gatunku non-fiction. To one wywarły największy wpływ na twórczość literacką A.J. Pearce.

A.J. Pearce – poczytne powieści historyczno- obyczajowe z wątkami miłosnymi


W dorobku artystycznym A.J. Pearce znajdują się utwory zaliczane do literatury pięknej, głównie historycznej i obyczajowej. To książki z nurtu walterscotowskiego, w których fikcyjna fabuła rozgrywa się na tle autentycznych wydarzeń, między innymi II wojny światowej. A.J. Pearce jest autorką takich utworów, jak „Yours Charefully”. Najpopularniejszą powieścią Pearce jest przetłumaczona na język polski „Droga pani Bird”. To debiut literacki, który spotkał się z uznaniem krytyków i entuzjazmem czytelników.

Laureatka wielu nagród


Twórczość A.J. Pearce została wyróżniona w konkursach literackich i przeglądach, organizowanych przez czasopisma, zajmujące się krytyką prozy i poezji. Bardzo popularna seria powieści historycznych „The Emmy Lake Chronicles” szybko zyskała miano bestsellerów, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. „Droga pani Bird” autorstwa A.J. Pearce ma wkrótce posłużyć jako kanwa do scenariusza serialu telewizyjnego.

Lista książek: A.J. Pearce

Droga pani Bird - A.J. Pearce | mała okładka
-33 %

Droga pani Bird

A.J. Pearce

7.0 / 10 (250 ocen)

26,93 zł 26,93 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna