Andrea Riccardi

Andrea Riccardi urodził się 16 stycznia 1950 roku, w Rzymie. Ukończył studia historyczne i specjalizuje się w historii nowożytnej. W 1968 roku założył katolicką Wspólnotę św. Idziego. Członkowie wspólnoty organizują pomoc dla osób potrzebujących. Obecnie wspólnota ta działa w ponad 70 krajach, na 4 kontynentach. Jako założyciel wspólnoty, Andrea Riccardzi brał czynny udział w rozmowach pokojowych, mających zakończyć wojny domowe, między innymi w Mozambiku. Artykuły autora publikowane były w „Tygodniku Powszechnym” i „Przewodniku Katolickim”. Andrea Riccardi, został umieszczony na 36. miejscu w rankingu „Współczesnych bohaterów Europy”, opublikowanym przez brytyjski magazyn „Time” w 2003 roku.

Andrea Riccardi – znawca religii chrześcijańskiej


Andrea Riccardi jest autorem wielu książek i publikacji naukowych, które poświęcone są historii i religii chrześcijańskiej. W 2001 roku wydana została obszerna książka pisarza pt. „Stulecie męczenników. Świadkowie wiary XX wieku”. Dzieło to poświęcone jest osobom, którym odebrane zostało życie, z racji wyznawanej wiary. Są to między innymi ofiary systemów komunistycznych i nazistowskich. W 2006 roku ukazała się kolejna publikacja Andrea Riccardiego pt. „Bóg się nie boi. Moc Ewangelii w zmieniającym się świecie”. Jest to książka dla osób wyznających religię chrześcijańską, które chcą odnaleźć sens wiary we współczesnym świecie.

Ocena kondycji Kościoła


Andrea Riccardi jest autorem biografii Jana Pawła II. W publikacji pt. „Jan Paweł II. Biografia”, przedstawia niezwykły obraz pontyfikatu Jana Pawła II, którego znał osobiście. W 2022 roku, ukazała się najnowsza książka Andrea Riccardiego pt. „Kościół płonie”. Inspiracją do wydania publikacji, był pożar katedry Notre-Dame w Paryżu. Według autora jest to symboliczny obraz problemów, z jakimi musi borykać się współczesny Kościół. Książka przedstawia kompleksową ocenę sytuacji religii chrześcijańskiej na świecie.

Lista książek: Andrea Riccardi

Kościół płonie
 - Riccardi Andrea | mała okładka
-84 %

Kościół płonie

Andrea Riccardi

6.6 / 10 (15 ocen)

7,00 zł 7,00 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna