Jeff Hawkins

Jeff Hawkins to neurobiolog, inżynier komputerowy i przedsiębiorca z Doliny Krzemowej. Urodził się 1 czerwca 1957 roku w Huntington. Jest absolwentem Cornell University na kierunku elektrotechnika. W 1986 roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Kalifornijskim na kierunku biofizyka. Obecnie pracuje jako główny inżynier w palmOne.

Jeff Hawkins – światowej sławy inżynier


Naukowiec jest założycielem Palm Copmuting, Handspring i fundatorem Redwood Neurosciense Institute, gdzie prowadzone są badania nad pamięcią oraz innymi procesami poznawczymi. Jest on również członkiem National Academy of Engineering.

Jeff Hawkins - rewolucyjna teoria inteligencji


Jeff Hawkins w swoim dorobku naukowym ma również kilka książek popularnonaukowych. W 2005 roku ukazała się „Istota inteligencji” wydana przez wydawnictwo Helion. Tytuł oryginału: „On Intelligence”. Czytelnik z publikacji tej dowiaduje się, czym jest inteligencja, jak działa mózg i w jaki sposób ta wiedza pozwoli zbudować inteligentne maszyny, które dorównają możliwościom człowieka. W 2023 roku wydawnictwo Znak Horyzont opublikowało książkę tego autora "Tysiąc mózgów w twojej głowie. Nowa teoria inteligencji””.

Lista książek: Jeff Hawkins

37,39 zł 37,39 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna