Paulina Siegień

Paulina Siegień jest z wykształcenia etnografem, znawcą kultury ZSRR i filologiem rosyjskim. To absolwentka studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorantka na wydziale filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Z zawodu Paulina Siegień jest dziennikarką i tłumaczką. Na stałe współpracuje ona z „Krytyką polityczną” i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-jeziorańskiego. Siegień przez kilka lat pracowała dla „Gazety Wyborczej”.

Paulina Siegień – historia Kaliningradu


Twórczość literacka Pauliny Siegień to przede wszystkim książka pod tytułem „Miasto bajka. Wiele historii Kaliningradu”. Autorka opisuje w niej to rosyjskie miasto, które przeszło ogromną transformację polityczną, gospodarczą i społeczną. Siegień przedstawia w książce losy przedwojennego Kaliningradu, a także zmiany, jakie zaszły w nim po II wojnie światowej.

Opis dawnego miasta ZSRR


W swojej twórczości Paulina Siegień odwołuje się do porównań, zestawiając Kaliningrad z Moskwą i Petersburgiem. Barwne opisy rosyjskich miast przeplatają się z historią Kaliningradu, a także problemami życia codziennego jego mieszkańców. Książka Pauliny Siegień to fascynująca podróż w dawne regiony ZSRR.

Lista książek: Paulina Siegień

22,90 zł 22,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna