Rin Usami

Rin Usami urodziła się 16 maja 1997 roku w Numazu, Shizouka w Japonii. Ta młoda, japońska autorka nowel, wychowywała się w prefekturze Kanagawa. Rin Usami zaczęła pisać powieści już w szkole średniej, a jej książki od razu zostały docenione i wielokrotnie nagrodzone.

Rin Usami – idolka młodego pokolenia


Debiut Rin Usami to książka pod tytułem: „Kaka” z 2019 roku. W 2022 roku wydała pozycję pod tytułem: „Idol, Burning”, która stała się międzynarodowym bestsellerem, sprzedanym w liczbie 500 tysięcy egzemplarzy. Jest to krótka powieść o dojrzewaniu, popkulturze i społeczności fandom. Autorka celnie portretuje społeczność fanów i wszechobecną zależność od mediów społecznościowych. Opowiada o emocjonalnej pustce i kryzysie tożsamości młodych osób. W 2023 roku Rin Usami wydała powieść: pod tytułem „Idol w ogniu”, w której po raz kolejny dotyka problemu subkultury fandomu.

Rin Usami – utalentowana i nagradzana


Rin Usami była wielokrotnie nagradzana za swoje prace. Autorka otrzymała nagrodę Bungei za swoją pierwszą pracę: „Kaka”, w 2019 roku. Za tę samą pozycję uzyskała również nagrodę Mishima Yukio, co uczyniło ją najmłodszą posiadaczką tego wyróżnienia. Druga książka Rin Usami: „Oshi, Moyu”, zdobyła nagrodę Akutagawa w 2021 roku. Rok wcześniej, w 2020 została także nagrodzona jej bestsellerowa publikacja: Idol w ogniu.

Lista książek: Rin Usami

Idol w ogniu
 - Rin Usami | mała okładka
-41 %

Idol w ogniu

Rin Usami

8.1 / 10 (9 ocen)

23,36 zł 23,36 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna