Weina Dai Randel

Weina Dai Randel urodziła się w Chinach w styczniu 1978 roku. Obecnie mieszka w Massachusetts. To uznana autorka książek z gatunku fikcja historyczna i fantasy. W wieku 24 lat przybyła do Stanów Zjedno-czonych, gdzie uzyskała tytuł magistra filologii angielskiej na Uniwersytecie w Teksasie. Zanim zaczęła pi-sać książki pracowała jako ekspert merytoryczny w ramach programu MFA i adiunkt na jednym z uniwer-sytetów.

Weina Dai Randel – twórczość literacka


Weina Dai Randel zadebiutowała w 2016 roku dylogią o cesarzowej Wu – jedynej kobiecie-cesarzu w Chinach. Publikacje „The Moon in the Palace” i „The Empress of Bright Moon” zapewniły jej popularność. Powieści autorki przetłumaczono na 12 języków. Kilka lat po jej literackim debiucie, pojawiła się kolejna książka pisarki- „Ostatnia róża Szanghaju”. Została ona sprzedana na świecie w liczbie 100 000 egzempla-rzy, w ciągu 6 miesięcy od publikacji.

Weina Dai Randel- doceniona przez czytelników i krytyków


Weina Dai Randel otrzymała prestiżową RITA Award, a także była jedną z finalistek National Jewish Book Awards. Jej debiutancka powieść została wyróżniona na San Francisco Book Festival. Poszczególne publi-kacje autorki zyskiwały liczne rekomendacje, w tym od Texas Library Association's 2017 Lariat Reading List czy RT Book Reviews. Pisarka była także nominowana do nagrody Goodreads Choice Award w kategorii „ Najlepsza powieść historyczna”.

Lista książek: Weina Dai Randel

22,50 zł 22,50 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna