Marzyciel - okładka


Ian McEwan

Marzyciel

Tłumaczenie: Katarzyna Janusik
Oprawa miękka
Liczba stron: 232
Wydawnictwo: Znak
29,90 20,93

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Większość dorosłych jest przekonana, że dziesięcioletni Peter jest cichym i wycofanym dzieckiem, gdy tymczasem w wyobraźni przeżywa najniezwyklejsze przygody: zamienia się na ciała ze swoim kotem, walczy z ożywionymi lalkami, na chwilę staje się niemowlęciem lub dorosłym.
Książka jest zbiorem opowieści, niepokojących, surrealistycznych, zaskakujących metamorfoz, które rozgrywają się gdzieś na granicy jawy i snu, rodzą z głębokiej wrażliwości bohatera.
Proza McEwana jak zawsze mistrzowska: prosta, poetycka i przenikliwa, to czytelnicze przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wydanie wzbogacone zostanie o niezwykłe, oniryczne fotografie.

Recenzje

Bujanie w obłokach

88 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 58 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Peter Fortune, główny bohater „Marzyciela" - nowej powieści Iana McEwana („Pokuta", „Na plaży Chesil"), był trudnym dzieckiem. Był małomówny i lubił samotność. W Ameryce, gdzie integracja i siła mas waży szczególnie dużo - to powód do niepokoju. Co myśli sobie outsider? Co knuje? A może po prostu jest nudny i głupi? › rozwiń tekst...

Między jawą a snem

94 X Good Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 52 X Bad Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna
Bardzo interesująca i oryginalna książka autora słynnej już "Pokuty". "Marzyciel" jest utrzymany w onirycznym klimacie i zdawać by się mogło, że w zwolnionym tempie. Kojarzy mi się nieco ze "Sklepami cynamonowymi" Schultza. Podobny sposób patrzenia na świat, powrót do czasów dzieciństwa, przemiany w zwierzęta... › rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...