Maciej Kozłowski

Maciej Kozłowski to polski historyk, dziennikarz, publicysta oraz kulturoznawca. Wykształcenie wyższe zdobył w 1966 roku na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (kierunek archeologia śródziemnomorska). W latach 1966–1968 kontynuował studia podyplomowe, na kierunku dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim. Jednocześnie aktywnie uprawiał wspinaczkę wysokogórską. Pasja taternicza zaowocowała w dalszej karierze literackiej autora, serią książek podróżniczych o Bieszczadach.

Maciej Kozłowski – niezwykła kariera w dyplomacji


Początki kariery Macieja Kozłowskiego to praca dziennikarska. Pracował jako korespondent miesięcznika „Kultura”, a następnie członek redakcji tygodnika „Wieści”, w dalszej karierze dziennikarskiej był redaktorem naczelnym „Wiadomości Krakowskich” oraz publikował na łamach „Tygodnika Powszechnego”. W 1990 roku rozpoczął karierę w dyplomacji. Maciej Kozłowski jest między innymi autorem krótkiej historii Polski “Poland the story”. Jako krewny premiera Leona Kozłowskiego, jest również autorem książki o nim. W dorobku literackim autora można znaleźć również następujące tytuły: “Duchy polskie”, “Między Sanem a Zbruczem”, “Sprawa premiera Leona Kozłowskiego. Zdrajca czy ofiara” oraz “Trudne pytania w dialogu polsko-żydowskim”.

Seria Bieszczadzka


Zamiłowanie do gór, wspinaczek i niepowtarzalnego, górskiego klimatu zaowocowało w twórczości autora niezwykłą serią publikacji o Bieszczadach. Powstała we współautorstwie z Marcinem Sceliną oraz Kazimierzem Nóżką seria Bieszczadzka obejmuje tytuły: „Zanim wyjedziesz w Bieszczady”, „Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Nocny pociąg”, „Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Przystanek jezioro”. Seria Bieszczadzka to inspirujące, pełne pasji historie z górskich szlaków, opowieści mieszkańców Bieszczad, oraz porywające historie o miejscu, gdzie dzika natura krzyżuje się z cywilizacją.

Lista książek: Maciej Kozłowski

49,90 zł

22,46 zł

49,99 zł

22,50 zł

49,99 zł

34,99 zł

29,00 zł

20,30 zł

0,00 zł

0,00 zł

58,80 zł

44,10 zł

49,90 zł

37,43 zł