Kazimierz Nóżka

Kazimierz Nóżka, to leśniczy Nadleśnictwa Baligród, aktywnie działa w kierunku promowania krainy Bieszczad. Karierę zawodową Kazimierz Nóżka poświęcił pracy leśnika, z pasją i miłością badając oraz odkrywając tajemnice skrywane przez lasy Bieszczadzkie. Dzięki współprowadzonemu z Marcinem Sceliną fanpage na portalu społecznościowym Facebook, niezwykłe życie w Bieszczadach przybliża szerszemu gronu odbiorców. Publikowane przez leśników treści cieszą się olbrzymią popularnością odbiorców.

Kazimierz Nóżka – Niedźwiedzica z Baligrodu


Kazimierz Nóżka dzięki nowoczesnej postawie i licznym publikacjom w Internecie, zyskał pokaźne grono fanów. Udostępniane przez niego nagrania, w których podgląda zwyczaje i zachowanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, to niezwykłe przeżycie dla odbiorców. Leśne reality-show, w którym główne skrzypce gra dzika natura, umiejętnie podglądana przez Kazimierza Nóżkę, to prawdziwa gratka dla konesera. Niektóre z niezwykłych przygód leśnika, jak ratowanie małych niedźwiadków, to historie, które zyskały w Polsce ogólnokrajowy rozgłos. „Niedźwiedzica z Baligrodu i inne historie Kazimierza Nóżki” autorstwa dziennikarza Marcina Szumowskiego, to nieprawdopodobne historie z życia Kazimierza Nóżki w bieszczadzkich lasach. Przytaczane przez leśniczego historie obejmują nie tylko życie dzikich zwierząt, ale również przygody miejscowych drwali, gajowych i smolarzy zamieszkujących Bieszczady. Kontynuacją publikacji, w której głównym bohaterem jest Kazimierz Nóżka, jest druga część książki, „Wilczy gang i nowe historie Kazimierza Nóżki” autorstwa Marcina Szumowskiego.

Kompendium wiedzy o Bieszczadach


Wieloletnie doświadczenie i wiedza gromadzona przez lata spędzone w Bieszczadach, zaowocowały rozwojem kariery literackiej Kazimierza Nóżki. We współautorstwie z leśnikiem Marcinem Sceliną oraz publicystą Maciejem Kozłowskim, Kazimierz Nóżka wydał trzy pozycje książkowe, w których odkrywa tajemnice Bieszczad przed szerokim gronem odbiorców. Spod pióra autora wyszły tytuły: "Zanim wyjedziesz w Bieszczady", "Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Nocny pociąg" oraz "Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Jezioro". Wydane przez Nóżkę pozycje to kompleksowe, obszerne źródło wiedzy o Bieszczadach, zawarte w przyjaznej, ciekawej dla czytelnika formie.

Lista książek: Kazimierz Nóżka

34,99 zł 33,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

40,91 zł 40,91 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

22,50 zł 22,50 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

22,46 zł 34,74 zł (-35%) - najniższa cena 49,90 zł (-54%) - cena detaliczna