Marcin Scelina

Marcin Scelina - leśniczy leśnictwa Roztoki, pomysłodawca oraz współtwórca strony na FB Nadleśnictwa Baligród. Z wykształcenia oraz zamiłowania jest leśniczym, poprzez popularne portale internetowe rozpowszechnia zdjęcia i filmy w bieszczadzkich lasów. W swoich publikacjach pisze o zwyczajnym życiu w dzikich Bieszczadach, wymagającej pracy leśników, opowiada również o ciekawostkach i tajemnicach polskich lasów, przyrodzie, ale także o skomplikowanej historii i kulturze Bieszczad. Prowadzony przez niego profil Nadleśnictwa Baligród cieszy się dużą popularnością i jest jednym z najbardziej lubianych profili w polskim internecie.

Marcin Scelina – z miłości do Bieszczad


Marcin Scelina całe swoje życie i karierę zawodową poświęcił bieszczadzkim lasom. Życiowa pasja, jaką stały się dla Sceliny pasma Bieszczadów, zaowocowały w literackiej karierze autora trzema publikacjami. Książki napisane we współautorstwie z Maciejem Kozłowskim oraz Kazimierz Nóżka to ciekawa, pasjonująca seria bieszczadzka. "Zanim wyjedziesz w Bieszczady", "Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Nocny pociąg", oraz "Zanim wyjedziesz w Bieszczady. Jezioro" to książki autora wydane nakładem wydawnictwa Znak. Brawurowo napisane książki o życiu w sercu Bieszczad to porywająca, wzruszająca i fascynująca opowieść. To wyczerpujące kompendium wiedzy o Bieszczadach, w przystępnej, dalekiej od encyklopedycznej formie, przygotowane przez samozwańczych ambasadorów regionu.

Nie tylko leśnik


Marcin Scelina obala stereotyp tradycyjnego leśnika. Dzięki działalności w internecie Marcin Scelina przybliża piękno i niezwykłość Bieszczad tysiącom obserwujących w całej Polsce. W ostatnich latach z zaangażowaniem i pasją działa również na rzecz ochrony przyrody, promowania leśnictwa oraz edukacji turystów. Poprzez swoją działalność oraz publikacje Marcin Scelina z powodzeniem promuje niezwykłą i dziką krainę Bieszczad. Bieszczady w jego perspektywie to kraina dzikiej natury, hipisów, beztroski, a zarazem wilczych watah, historii wysiedleń i wojny domowej. Wyłaniający się z pracy i działalności autora obraz Bieszczad urzeka i fascynuje, jednocześnie wciąż kryje w sobie wiele tajemnic.

Lista książek: Marcin Scelina

9,00 zł 9,00 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

9,00 zł 9,00 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

43,07 zł 35,89 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

22,46 zł 22,46 zł - najniższa cena 49,90 zł - cena detaliczna