Trzecia Rzesza. Nowa historia - Michael Burleigh   | okładka
Znak

Trzecia Rzesza. Nowa historia Michael Burleigh

Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2010-03-22

ISBN: 978-83-240-1329-6

Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz

Liczba stron: 904

Wydawnictwo: Znak

Format: 150x235

Cena katalogowa: 69,90 zł

Tłumaczenie: Grzegorz Siwek

69,90 zł 47,53 zł


Opis

„To nie jest budująca historia.”  W makabrycznej konkurencji o tytuł najbardziej zbrodniczego państwa w historii ludzkości hitlerowska Trzecia Rzesza bez wątpienia jest na czele stawki. Niemcy wpierw zmienili swój kraj w gigantyczny obóz koncentracyjny, a potem rozpętali piekło w całej Europie. Liczba ofiar tego zbiorowego szaleństwa przekracza kilkadziesiąt milionów osób. Ludzie byli rozstrzeliwani, męczeni na setki wymyślnych sposobów, gazowani, bombardowani, topieni i okaleczani; marli z głodu i chorób. Ceną za obalenie Hitlera były hektolitry przelanej krwi i miliony osobistych tragedii.
Skala grozy kilkunastu lat historii Trzeciej Rzeszy jest tak ogromna, że każda próba jej całościowego opisania jest zadaniem karkołomnym. Ale nie niemożliwym - udowodnił to ceniony i nagradzany brytyjski historyk Michael Burleigh.
W swojej niesamowitej książce autor w pełni ujawnił swój pisarski dar. Im trudniejsze i bardziej bolesne tematy bierze na warsztat, tym lepiej się go czyta. Trzecia Rzesza dzięki bezpośredniemu stylowi, przejrzystości myśli i uderzającej dbałości o historyczną sprawiedliwość pozwala zrozumieć przerażenie i trwogę jakie wzbudzali Hitler i jego zastępy. Lektura tej ksiązki to nie tylko czytanie o historii, to jej prawdzie przeżywanie. 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Obraz reżimu

2010-04-21 „Trzecia Rzesza. Nowa historia" to książka, która wstrząsa czytelnikiem okropieństwami nazizmu. I nie mam na myśli tu tylko Holokaustu. Chodzi o cały obraz tego reżimu, którego Holokaust i wojna stanowią tylko części. Reżimu, który był gotów na wszystko w imię szalonej idei walki i czystości rasy.
110 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 55 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.