Joseph Gies

Joseph Gies urodził się 8 października 1916 roku, a zmarł 13 kwietnia 2006 roku. W 1939 roku ukończył Uniwersytet Michigan. Po przeprowadzce do Nowego Jorku, Jospeh Gies został redaktorem This Week Magazine. W czasie II Wojny Światowej służył w amerykańskiej armii i walczył na froncie w Niemczech oraz we Francji. Największą pasją Jospeha Gies była historia. Razem z żoną wydali kilkanaście książek, dotyczących Średniowiecza.

Joseph Gies – opisy życia w Średniowieczu


Pierwsza publikacja Josepha i Francis Gies, wydana została w 1969 roku. Książka pt. „Życie w średniowiecznym mieście”, zdobyła uznanie historyków. Małżeństwo opublikowało również takie tytuły, jak: „Życie w średniowiecznej wiosce” czy „Życie w średniowiecznym zamku”. Autorzy dzielą się z czytelnikami ciekawostkami na temat codzienności w czasach Średniowiecza. Pokazują oni niezwykle realny obraz tamtych czasów, który przenosi czytelnika na ulice średniowiecznych miast

Życie rodzinne w Średniowieczu


Joseph Gies jest również współautorem książek, poruszających tematykę związaną z sytuacją kobiet w Średniowieczu i życiem rodzinnym w tym okresie. W 1987 roku wydana została publikacja pt. „Życie średniowiecznej rodziny”. Jest to kompleksowy opis życia kilku pokoleń. Jospeh i Francis Gies przedstawiają średniowieczne zwyczaje i rytuały, wokół których toczyło się życie rodzinne. Kolejną ciekawą publikacją twórców, pozostaje książka pt. „Życie średniowiecznej kobiety”, obrazująca rolę, jaką musiały pełnić kobiety w epoce Średniowiecza.

Lista książek: Joseph Gies

49,99 zł

33,99 zł

42,90 zł

24,88 zł

39,90 zł

26,99 zł

42,99 zł

29,23 zł

39,90 zł

26,99 zł