Michael Burleigh

- (ur. 1955) wybitny brytyjski historyk, jeden z najlepszych absolwentów uniwersytetu w Londynie. Wykłada w Oxfordzie, w London School of Economics i na uniwersytecie w Cardiff. Gościł na uniwersytetach w Nowym Jorku, Waszyngtonie oraz na uniwersytecie Stanforda w Kalifornii Jest redaktorem prestiżowych czasopism naukowych i członkiem Królewskiego Towarzystwa Historycznego.
Jego książki doceniają zarówno specjaliści jak i zwykli czytelnicy Trzecia Rzesza nagrodzona prestiżową nagrodą Samuel Johnson Prize (wśród laureatów m.in. Stalingrad Antonyego Beevora i Gułag Anny Appelbaum) błyskawiczne została bestsellerem. Ogromną popularnością cieszą się także Earthly Powers. Politics and Religion from the Enlightment to the Great War oraz Blood and Rage. A Cultural History of Terrorism.

Lista książek

Trzecia Rzesza. Nowa historia

Michael Burleigh

„To nie jest budująca historia.”  W makabrycznej konkurencji o tytuł najbardziej zbrodniczego państwa w historii ludzkości hitlerowska Trzecia Rzesza bez wątpienia jest na czele stawki. Niemcy wpierw zmienili swój kraj w gigantyczny obóz koncentracyjny, a

Więcej

69,90 zł

47,53 zł