Życie średniowiecznej rodziny - Joseph Gies, Francis Gies | okładka
Znak Horyzont

Życie średniowiecznej rodziny Frances Gies, Joseph Gies

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-240-5676-7
EAN: 9788324056767
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: Znak Horyzont
Format: 135x208mm
Cena katalogowa: 42,99 zł
Tłumaczenie: Grzegorz Siwek
Rok wydania: 2020

42,99 zł 29,23 zł

Oszczędzasz 13,76 zł
-32 %
Wyślemy w ciągu 24h

 

Rabaty sięgające do 80%

 

 

Opis

Jak wydać za mąż „podstarzałą” dwudziestolatkę? I dlaczego absztyfikant zdeformowany przez ospę jest lepszy niż żaden? Jak ważne było inwestowanie w edukację synów? I czym miały się zajmować córki? Jak bardzo mezalians mógł zaszkodzić sytuacji finansowej rodziny?

„Życie średniowiecznej rodziny” to książka, która zainspirowała George'a R.R. Martina!Dwoje cenionych historyków znów zabiera nas w fascynującą podróż w świat wieków średnich. Tym razem poznajemy życie średniowiecznej rodziny. Odkrywamy tajemnice życia kilku pokoleń rodu od narodzin, aż do śmierci oraz towarzyszące każdemu etapowi ich życia zwyczaje i rytuały. Dowiadujemy się, o czym marzyły średniowieczne żony, jak wyglądały zaloty, jak przebiegały ciąże, a nawet co przykładni mężowie musieli załatwiać na polecenie swoich niewiast.

Autorzy w epicki sposób przedstawiają zarówno wydarzenia, które zmieniły bieg historii, jak i te z życia codziennego.

Książka „Życie średniowiecznej rodziny” to kolejne dzieło wybitnych badaczy, których twórczość zainspirowała George’a R.R. Martina do stworzenia fascynującego świata Pieśni lodu i ognia. Prawdziwa gratka dla fanów jego twórczości oraz miłośników historii średniowiecza. Bracia Gies stworzyli serię dzieł poświęconych życiu codziennemu w wiekach średnich, na którą składają się także: „Życie średniowiecznej kobiety”, „Życie w średniowiecznym mieście” oraz „Życie w średniowiecznej wsi”.

Zajrzyj do środka

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.