Miejsce dla dwojga - Richard Paul Evans  | okładka
Znak literanova

Miejsce dla dwojga Richard Paul Evans

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-04-18

Liczba stron: 272

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Rok wydania: 2016

34,90 zł 23,73 zł


Opis

Autor "Kolorów tamtego lata" i "Stokrotek w śniegu" zabiera nas w podróż, która odmienia życie i pozwala odzyskać nadzieję.

Alan stracił wszystko, co było dla niego drogie. Nie chciał żyć, nie chciał pamiętać. Rozwiązaniem miała być wędrówka. Przez całą Ameryką. Pieszo, z małym plecakiem. Bez planu.

W sytuacjach, które wydają się bez wyjścia, z bezinteresowną pomocą przychodzą mu zupełnie obcy ludzie. Ich proste gesty wsparcia pozwalają Alanowi przetrwać samotność. Przypominają, że nie jest sam. Że jest ktoś, kto czuwa nad nim w chwilach największego zwątpienia.

*

Alan zostaje poddany kolejnej ciężkiej próbie. Choroba niespodziewanie przerywa jego podróż i mężczyzna wraca do domu, do ojca, który nie do końca rozumie wybór syna. Ten przymusowy przystanek przynosi moment zastanowienia, a także ujawnia niespodziewaną prawdę. Że czasem to, czego szukamy, jest tuż pod naszym nosem. Tylko czy Alan zdąży na czas ją odkryć? Zanim Ci, którzy są naprawdę ważni odejdą na zawsze.

*

Droga nadziei to kolejna powieść wchodząca w skład bestsellerowych Dzienników pisanych w drodze Richarda Paula Evansa.

Polecane książki z rabatem do 50%

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Miejsce dla dwojga

2019-02-15 ''Miejsce dla dwojga'' jest czwartym tomem Dzienników pisanych w drodze. Jeśli - jak ja - nie czytaliście poprzednich, to nie musicie się obawiać. Evans przedstawia minione sytuacje w przejrzysty sposób i nie było momentów, w których nie wiedziałam, o co chodzi autorowi.

Jego najnowsza książka była dla mnie trzecią i dochodzę do wniosku, że dzieła Evansa czyta się niebywale szybko. Dzieje się wiele, ale powieść można przeczytać za jednym podejściem, wieczorem, przed snem. Sama chciałam przeczytać góra pięć rozdziałów, a doszłam do setnej strony i nie było to dla mnie problemem.

Nie wiem, jak wyglądało to w poprzednich częściach, ale ta jest dość monotonna. Fabuła jest dość mizerna i niby wiele się dzieje, ale to wszystko jest tylko odłamkiem głównego wątku. Główny bohater idzie. Idzie i... spotyka różnych ludzi, je codziennie w innej restauracji i zmierza do Key West.

Sytuacja miała się inaczej na samym początku. Alan dowiaduje się, że ma guza mózgu i musi przejść poważną operację. W tamtych chwilach możemy poznać jego ograniczenia, ale też zawziętość. Relacje z ojcem bohatera są przedstawione w wzruszający sposób, co wzmaga nasze uczucia podczas czytania ostatnich stron...

 

Co jest dla nas ważne

2016-08-18 Główny bohater Alan był człowiekiem sukcesu -właściciel Agencji reklamowej, piękna kochająca żona i duże pieniądze. Nagle traci wszystko.

Szukając miejsca

2016-05-10 Miałam tą przyjemność, że książka Richarda Paula Evansa "Miejsce dla dwojga" trafiła w moje ręce. Stało się to we właściwym punkcie mojego życia i zmusiła do myślenia nie tylko o sobie.

Miejsce dla dwojga

2016-05-10 Najnowsza książka Richarda Paula Evansa „Miejsce dla dwojga" to bardzo ciekawa pozycja dla tych, którzy lubią „powieści drogi". To wzruszająca opowieść o walce z samym sobą i przeciwnościami losu, które potrafią zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie naszego życia, pokrzyżować plany na bliską i dalszą przyszłość, zweryfikować podejście czy przyszłość ta w ogóle jest nam pisana..

Miejsce dla dwojga

2016-05-10 "Czasami możemy odnaleźć samych siebie tylko wtedy, gdy najpierw się zgubimy".
"Miejsce dla dwojga" to czwarta z kolei powieść Dzienników pisanych w drodze. Nie miałam szansy zapoznać się z pierwszymi częściami ale zupełnie mi to nie przeszkadzało...

Dogonić szczęście

2016-05-10 Miejsce dla dwojga to kolejna (czwarta) część dzienników pisanych w drodze. Alan Christoffersen pieszo przemierza USA z Seattle w Waszyngtonie aż do Key West na Florydzie. Nieopodal St. Louis w Missouri wędrówka Alana została nagle przerwana - zły stan zdrowia nie pozwolił na kontynuowanie marszu. Wędrowiec wraca więc do rodzinnego domu, gdzie pod okiem ojca i przyjaciółki dochodzi do zdrowia po ciężkiej operacji. To prosta opowieść o tym, co jest w życiu ważne i o tym, by mimo niepowodzeń nigdy się nie poddawać. Motywem przewodnim zdaje się być szeroko rozumiana wiara (co zresztą sugeruje oryginalny tytuł - A Step of Faith). Książkę, pomimo braku wartkiej akcji, czyta się szybko i przyjemnie.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.