Andrzej Pilipiuk

Urodzony w 1974 roku w Warszawie, polski pisarz, autor niemalże 50 książek. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku archeologii. Uzyskał tytuł magistra, jednak nie pracuje w zawodzie. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w swojej pisarskiej karierze przy okazji opowiadań m.in. "Czytając w ziemi".
Wielokrotnie nagradzany m.in. w 2009 roku zdobył Nautiliusa za opowiadanie „Rzeźnik Drzew”, zaś w 2009 roku "Homo Bimbrownikus" został Bestselerem Empiku.
Oprócz kariery pisarskiej działa jako członek Towarzystwa Miłośników Wojsławic, Stowarzyszenia Miłośników Egiptu Herhor oraz Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego Exploratorzy.

Lista książek

Zły las - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Zły las

Andrzej Pilipiuk

Cztery historie, cztery fascynujące podróże w głąb czasu i wyobraźni.

Coś czai się w ciemności. Czeka się na właściwy moment, aby gdy ten nadejdzie, uderzyć z właściwą sobie mocą i mroczną desperacją.
Na tę chwilę czekało od milleniów, lat, miesięcy...
Każdy może zostać ukarany. Robert Storm za uczciwość, Wnuk za winy dziada, Wojskowy Instytut Antropologii Historycznej za walkę o przetrwanie ludzkości...
[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Rzeźnik drzew - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Rzeźnik drzew

Andrzej Pilipiuk

Ścina z nóg
Samo mięcho, dwanaście fachowo sprawionych opowiadań w trzeciej autorskiej antologii Wielkiego Grafomana.
Przetrącony kręgosłup ziemskiej cywilizacji. Terroryści. Rewolucjoniści. Łowcy zombiaków. Pokrzyżowane szyki. Mroczne śledztwa. Ci wspaniali Kozacy. Widokówka z Petersburga. Szczypta PRL-u. Trochę po chińskiemu… Trzeszczące granice światów. I spotkanie ze starym znajomym, doktorem Skórzewski[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Wieszać każdy może

Andrzej Pilipiuk

Poniższy wybór tekstów o Jakubie Wędrowyczu jest dowodem na zaskakującą, ale przemyślaną i konsekwentną ewolucję bohatera. Pojawił się na kartach książek jako opój, nierób i jajcarz. To przecież o nim mówiono, że gdy poskarżył się lekarzowi na ból brzucha, ten zapytał ze zgrozą: - Piłeś perfumy? - Tak, i nie pomogło... - odpowiedział Jakub...

Więcej

33,60 zł

24,43 zł

Oko jelenia. Droga do Nidaros - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Oko jelenia. Droga do Nidaros

Andrzej Pilipiuk

Zaczyna się jak u Hitchcocka. W dodatku nie od trzęsienia, lecz od całkowitej zagłady Ziemi. A potem… napięcie wciąż rośnie. Występują:
* Kosmiczni Nomadzi, którzy rąbnęli 5 milionów książek razem z opakowaniem, czyli gmachem Biblioteki Narodowej
* Przypadkowi turyści przeniesieni w czasie, ze swoich światów wrzuceni na dno średniowiecznego slumsu: nauczyciel informatyki, nastolatek z Warszawy, szlachcianka[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Czarownik Iwanow

Andrzej Pilipiuk

Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające niż podejrzenie, które ogarnia w pewnym momencie czytelnika - mianowicie, iż ów wiejski pejzaż krainy Wędrowycza nie[...]

Więcej

34,90 zł

25,25 zł

Litr ciekłego ołowiu

Andrzej Pilipiuk

Zbiory opowiadań tzw. „bezjakubowych” to proza pisana bardziej na poważnie. Wśród krytyków uchodzą za najlepszą część twórczości Andrzeja Pilipiuka.

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Carska manierka

Andrzej Pilipiuk

Najnowszy zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka, to pasjonujące i pełne przygód historie, w których tajemnicza przeszłość miesza się z brutalną teraźniejszością.

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Weźmisz czarno kure

Andrzej Pilipiuk

Wytwórnie płytowe już biją się o to nagranie. Po wczorajszej konferencji prasowej związanej z aferą podsłuchową w stodole Jakuba W., znanego bimbrownika i wiejskiego egzorcysty, nasz reporter, na dyktafon wszyty w ucho, nagrał piosenkę nuconą pod nosem przez Rafała A. Ziemkiewicza.

Więcej

35,70 zł

25,69 zł

Wampir z MO - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Wampir z MO

Andrzej Pilipiuk

Jest plan, ale trzeba naruszyć prywatne zasoby srajtaśmy i podłożyć trupa w milicyjnym mundurze!
Paskudny grudniowy poranek na Pradze. Wzmacniane stalą buciory, tarcze z grubego plastiku, pały, hełmy z przyłbicami.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Oko jelenia. Pan Wilków - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Oko jelenia. Pan Wilków

Andrzej Pilipiuk

Po dramatycznej ucieczce z Bergen Marek i Hela docierają do Polski. Niestety, na swoim szlaku pozostawili kolejne trupy, a nad ich głowami zawisło jeszcze jedno śmiertelne zagrożenie. Czym powita ich Ojczyzna? Co czeka ich w jednym z najważniejszych miast Hanzy? Jaką pajęczynę snują wokół sprytni kupcy?

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Kroniki Jakuba Wędrowycza - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Kroniki Jakuba Wędrowycza

Andrzej Pilipiuk

Zagadka gumofilców. Na wojsławickiej komendzie zostały po nim tylko protokół zatrzymania i gumofilce. Choć zarzuty wobec poszukiwanego Jakuba W. mogą szokować, ma on szacowne grono obrońców.

Więcej

34,90 zł

25,25 zł

Oko Jelenia. Sowie zwierciadło - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Oko Jelenia. Sowie zwierciadło

Andrzej Pilipiuk

Staszek rzucony do października 1864-tego, próbuje odmienić wyrok bezlitosnego losu i uratować swoją dziewczynę. Nie wie że usieczenie szablą ośmiu uzbrojonych Rosjan to dopiero początek kłopotów. Szlak szaleńczych przygód wiedzie go z folwarku pod Rejowcem, przez zasobne polskie dwory, lasy, wsie, folwarki, strychy czynszowych kamienic, wąskie zaułki Lublina, jarmarki, salony dam, dwory, łaźnie i wychodki.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Reputacja

Andrzej Pilipiuk

Lamus osobliwości, smak dawnych tajemnic.

Mistrz opowiadań w najlepszej formie.

Świetna reputacja tekstów Andrzeja Pilipiuka zawsze wyprzedza kolejne zbiory. Żyje własnym życiem, tworzy legendę i przysparza rzesze wiernych czytelników.

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Trucizna - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Trucizna

Andrzej Pilipiuk

Najbardziej rozpoznawalny bohater ostatnich lat, bezczelny dziadyga, terminator napędzany samogonem, człowiek, który nie przepuści ni martwemu, ni żywemu, wraca w kolejnej odsłonie.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Upiór w ruderze -  | mała okładka
-28 %

Upiór w ruderze

Więcej

44,90 zł

32,49 zł

Przyjaciel człowieka
 - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

Oto nadciąga czterech jeźdźców, a każdy ma swoją historię.

Wojna zacznie swoją opowieść od niemożliwego - oto doktor Skórzewski, uniewinniony decyzją samego Hitlera, dołącza do nazistowskiej ekspedycji naukowej.

Zaraza szepnie Ci do ucha, jak pozostawiła po sobie tylko zgliszcza starego świata, na których wbrew wszystkiemu wyrasta coś nowego. Bo trudniej jest złamać ludzkiego ducha, niż unicestwić ciało.

Głód pokaże Ci swoje nieoczywiste oblicze. Bo głód wiedzy, tak samo jak głód jedzenia, potrafi zmusić człowieka do szalonych kroków.

Śmierć przypomni Ci, że żywi nie powinni zbliżać się do świata zmarłych, bo za przekroczenie cienkiej granicy przyjdzie im słono zapłacić.

Cztery opowiadania - cztery portrety ludzkiej natury.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Więcej

44,90 zł

32,49 zł

Karpie bijem - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Karpie bijem

Andrzej Pilipiuk

Wielki powrót przygód Jakuba Wędrowycza. W wielkim stylu powraca do nas terminator napędzany samogonem! Jakie przygody czekają go tym razem?

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Wampir z KC

Andrzej Pilipiuk

Komuna ustępuje miejsca krwiożerczemu kapitalizmowi, co jednak wcale nie oznacza, że wszystko nagle układa się świetnie.

To był taki dobry plan, co mogło się nie udać?! Miały być zyski z wyśrubowanych norm i wakacje w Bułgarii. Miał być wyzysk i poganianie klasy robotniczej batogiem przez spasionego burżuja z cygarem w zębach. Miało być tak pięknie. Miało, ale się...

Więcej

39,90 zł

Wilcze Leże - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Wilcze Leże

Andrzej Pilipiuk

Pewien stary, przeznaczony do wyburzenia budynek skrywa w sobie tajemnicę. Robert Storm pragnie rozwikłać jedną z tych zagadek. Otóż na terenie ruin doszło do niewyjaśnionego zniknięcia. Tymczasem na horyzoncie pojawia się dziewczyna, która może zostanie kobietą jego życia. Niestety Robert naraża się przy okazji bardzo niebezpiecznym ludziom. Doktor Skórzewski powraca do nas w opowieści pełnej niezwykłego humoru. Stanie twarzą w twarz ze zjawiskami, których rozumem ogarnąć nie sposób. Natomiast inspektor Paweł Nowak ma spore kłopoty za sprawą pewnej wrocławskiej mumii.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Konan Destylator - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Konan Destylator

Andrzej Pilipiuk

Jakub Wędrowycz to przerażający wiekowy ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik, porażający otoczenie wyglądem, zapachem i kulturą osobistą – a raczej jej brakiem. W towarzystwie równie odrażających kumpli pije, produkuje samogon, wdaje się w awantury oraz wypełniając wolę przodków regularnie likwiduje przedstawicieli wrogiego rodu – Bardaków.
W postaci Wędrowycza jak w soczewce skupiają się ws[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Oko jelenia Sfera Armilarna 6

Andrzej Pilipiuk

Wojna. Okaleczona, stojąca nad grobem Hanza jest jeszcze w stanie ująć i ukarać tego, kto złamał jej prawa. Maj, Anno Domini 1560. Gdańsk. Staszek czuwa nad śmiertelnie ranną Helą. Nie widzi zaciskającej się pętli. Niebawem kolejny wilczy ogon zaznaczy śmierć kolejnego przyjaciela. Pomoc nie nadejdzie - Marek strzeżony przez hanzeatyckich zabójców podejmuje desperacką decyzję... Już za późno na intrygi.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Kuzynki 2. Księżniczka

Andrzej Pilipiuk

Wampir wytwarza wokół siebie specyficzną atmosferę. Coś subtelniejszego niż zapach, co łowca wampirów wyczuwa szóstym zmysłem, zmysłem polowania. Ten zmysł sprowadził do Krakowa aż dwóch łowców.
Monika polubiła szkołę. Wśród koleżanek wzbudza sympatię, ale szepczą, nazywają ją Księżniczką; jest taka od nich różna. Widać, że ze Stanisławą i Katarzyną łączy ją jakieś porozumienie.
Czy można otrzymać złoto inn[...]

Więcej

39,90 zł

29,00 zł

Kuzynki

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk w niezwykle frapującej powieści odwołuje się do mitów słowiańskich. Historyczne wątki niepostrzeżenie łączy wciągającą i ciekawą fabułą. Doskonała lekkość pióra.
Młoda kobieta niespodziewanie odkrywa tajemnicę rodzinną. Kuzynka jest niezwykle podobna do prababki, której portret wisi w muzeum. Zbieg okoliczności? Dlaczego kobieta wyglądająca na dwadzieścia lat ma tak bogate doświadczenie, a [...]

Więcej

39,90 zł

29,00 zł

Dziedziczki

Andrzej Pilipiuk

Jak odnaleźć nieśmiertelnego geniusza, którego tajemniczy podpis noszą najwspanialsze zabytki ludzkości? Czy najstarszy architekt świata ukrywa się w Norwegii? Laszlo i Arminus ruszają jego tropem. Tymczasem Sędziwój chce odnaleźć innych alchemików i planuje wyprawę na Tajwan.

Więcej

39,90 zł

33,96 zł

Oko jelenia Triumf Lisa Reinicke Tom 5

Andrzej Pilipiuk

Marzec, Anno Domini 1560. Gdańsk. Port, jeden z największych w Europie. Marek, Hela, Staszek i Maksym. Nareszcie razem. Żyją, ale śmierć znowu zaplata na nich śmiertelne sidła. Wokół giną ludzie. Miejsca zbrodni znaczą wilcze ogony. I jest tylko jeden wspólny element łączący wszystkie zabójstwa. Marek.

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Zaginiona

Andrzej Pilipiuk

Na aukcji dzieł sztuki i starodruków spotykają się trzy niezwykłe kobiety, a każda z nich pragnie tylko jednego – kreślonej na pergaminie XIX wiecznej kopii starej mapy północnego Atlantyku. Do czego może prowadzić znajdujący się na koziej skórze plan Friesland? Nikt tak naprawdę nie wie, czy wyśniona wyspa istnieje naprawdę, a jeśli tak – jakie kryje w sobie niebezpieczeństwo.

Więcej

39,90 zł

33,96 zł

Krasnoludy

Pilipiuk Katarzyna, Pilipiuk Andrzej, Larwa Zbigniew

Nowa, nieznana twarz Andrzeja Pilipiuka
Ich trzech i jedna słabość – piwo. A konkretnie, spożywanie złocistego płynu z pianą na trzy palce w nadmiernych ilościach. To najlepszy sposób na przehulanie rodzinnego majątku przeznaczonego na studia. Jak się teraz pokazać „kochającym rodzicom”? Bez dyplomu? Tak rozpoczyna się szalona, pełna humoru i zwrotów akcji historia krasnoludów.

Więcej

22,90 zł

16,65 zł

Zabójca

Andrzej Pilipiuk , Andrzej Łaski

Gniewny warchoł w gumofilcach, kufajce i czapce uszance. Terminator napędzany samogonem. Samozwańczy egzorcysta, łowca wampirów, kłusownik i bimbrownik – Jakub Wędrowycz powraca!
Niszczy wszelką gadzinę, która stanie mu na drodze, ale czy poradzi sobie z zabójcą?
Jedyny taki komiks wraz z bonusem w postaci opowiadania Andrzeja Pilipiuka.

Więcej

24,90 zł

18,10 zł

Czerwona gorączka

Andrzej Pilipiuk

"Czerwona gorączka" to zbiór opowiadań, w których instrukcji pędzenia bimbru brak. Zawiera za to opowieści, w gruncie rzeczy, dość prawdopodobne i...
...NIESAMOWITE - odkryjecie tajemnicę chińskiej szkatułki, odbędziecie lot nawiedzonym sterowcem oraz poznacie pasażerów widmowego pociągu krążącego po polskich torach.
...DEMASKATORSKIE - prawdziwa historia stanie dla Was otworem, gdy zrozumiecie skąd się bio[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

2586 kroków - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-31 %

2586 kroków

Andrzej Pilipiuk

I znowu odliczamy 2586 kroków... Tylko tyle. I aż tyle. Opowiadanie po opowiadaniu. Dalej liczcie już sami..

Więcej

39,90 zł

27,53 zł

Wampir z M-3

Andrzej Pilipiuk

Wyklęty powstań ludu ziemi, powstańcie których dręczy głód...

A więc twierdzicie Obywatelu, że wampiry istnieją? Niby kraj socjalistyczny, ateizm w modzie, a tu taka wtopa. I jak tu się krzyżem odwijać? Jak wodą, tfu, święconą chlapać? A czosnek tylko granulowany i z importu z bratniej Czechosłowacji!

Myśl nowa blaski promiennymi, dziś wiedzie nas na bój, na trud.

Być wampirem w PRL to nie przelewki. W s[...]

Więcej

39,90 zł

28,73 zł

Homo bimbrownikus

Andrzej Pilipiuk

Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed Golemem i skrzyżowaniem wąglika z chorobą wściekłych krów? Dzięki komu doszło do obrad Okrągłego Stołu? Kto niby w 1948. uratował Świętego Mikołaja przed komunistami?

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Oko jelenia Srebrna Łania z Visby

Andrzej Pilipiuk

Witaj w świecie, z którego tak blisko do… piachu
Wyobraź sobie, że dziś znaczy przed wiekami, a doczekanie jutra graniczy z cudem... Norwegia A.D. 1559 to czasy zabójcze dla trojga współczesnych Ziemian.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Szewc z Lichtenrade

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk kolejny raz rozkłada przed nami wachlarz opowieści z różnych miejsc, czasów i rzeczywistości alternatywnych. Kolejny raz bohaterowie zmierzą się z nienazwanym...

W przededniu I wojny światowej doktor Skórzewski zostaje wplatany w kuriozalną aferę szpiegowsko-ornitologiczną. Antykwariusz Robert Storm otrzymuje dziwaczne zlecenie odnalezienia narzędzi zrabowanych w czasie okupacji przez szew[...]

Więcej

39,90 zł

29,00 zł

Aparatus

Andrzej Pilipiuk

Aparatus. Twoja przepustka do świata ludzi i zdarzeń, których istnienia nawet nie podejrzewasz. To nie portal do fantastycznych światów.

Więcej

46,20 zł

Księżniczka

Andrzej Pilipiuk

Monika. Nastolatka, która w swoim wielowiekowym życiu widziała już niejedno. Polubiła krakowską szkołę, a szkolne koleżanki polubiły ją. Jednak szepczą po kątach - jest taka od nich różna. Nawet nie podejrzewają jak bardzo.

Więcej

34,90 zł

25,37 zł

Oko jelenia Drewniana Twierdza

Andrzej Pilipiuk

Na początek nokaut. W kosmosie 3. "Oka" nie ma zmiłuj. Ucieczka do przeszłości to obóz przetrwania dla Marka, Staszka i Heleny. W XVI- wiecznej Norwegi krzyżują się bowiem drogi i interesy istot z różnych czasów, stron świata i wszechświata. Jest śmiertelnie niebezpiecznie. Zawsze pod górę. Czasem cuchnie. Zawsze pachnie wolnością, przygodą i wędrówką.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Aparatus

Andrzej Pilipiuk

Poznaj ludzi którzy odkrywali nieznane prawa natury i stanęli oko w oko z nienazwanym. Znajdź nieistniejący świerk lutniczy, odkryj wynalazki, które mogły odmienić losy świata. Zanurz się w bezdenne stawy warszawskich Łazienek, by zmierzyć się z niepojętą grozą. Poczuj bicie serca Dzwonu Wolności. Wspomnij ideały, dla których we współczesnym świecie nie ma już miejsca.

Więcej

37,80 zł

27,49 zł

Norweski dziennik Tom 2 Obce ścieżki

Andrzej Pilipiuk

Z tą powieścią czas nabiera innego znaczenia, a świetnie poprowadzona akcja przykuwa uwagę do ostatniej strony. Andrzej Pilipiuk coraz więcej wyjaśnia, ale też stawia nowe znaki zapytania na drodze swoich bohaterów.

Lektura obowiązkowa o działaniu terapeutycznym. Skuteczna na tetryczenie. Zalecana nastolatkom w każdym wieku.

Więcej

36,75 zł

Zagadka Kuby Rozpruwacza

Andrzej Pilipiuk

Czy stetryczały menel z popegeerowskiej wsi to dobry materiał na superbohatera? Czy zatęchłe chałupy, gdzie bimber jest bogiem, nadają się na centrum fantastycznych wydarzeń? Po przeczytaniu choćby jednego z czterech tomów przygód Jakuba Wędrowycza przekonamy się, że ich autor Andrzej Pilipiuk wygrzebał z gnoju prawdziwy skarb, a z ziemniaczanego zacieru wydestylował spiritus, jakiego polska fantastyka nie [...]

Więcej

35,70 zł

27,92 zł

Księżniczka

Andrzej Pilipiuk

Wampir wytwarza wokół siebie specyficzną atmosferę. Coś subtelniejszego niż zapach, co łowca wampirów wyczuwa szóstym zmysłem, zmysłem polowania. Ten zmysł sprowadził do Krakowa aż dwóch łowców.
Monika polubiła szkołę. Wśród koleżanek wzbudza sympatię, ale szepczą, nazywają ją Księżniczką; jest taka od nich różna. Widać, że ze Stanisławą i Katarzyną łączy ją jakieś porozumienie.
Czy można otrzymać złoto inn[...]

Więcej

47,25 zł

Operacja Dzień Wskrzeszenia - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Operacja Dzień Wskrzeszenia

Andrzej Pilipiuk

Rozpoczęło się końcowe odliczanie… Rakiety z głowicami atomowymi są już gotowe do odpalenia. Nikt się nie spodziewa, że właśnie Polsce przypadnie niechlubna rola wywołania ostatecznej wojny. A wszystko z powodu ambicji nowego prezydenta, który postanowił uczynić z naszego kraju atomowe mocarstwo. Jak na rasowego polityka przystało, nie wziął pod uwagę, że jego program może wymknąć się spod kontroli, a świat[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Dziedziczki

Andrzej Pilipiuk

Kuzynki Stanisława i Katarzyna wraz z Moniką wracają w rodzinne strony. W przemianowanych na PGR, zdewastowanych Kruszewicach z mozołem odbudowują dawny dwór, zaprowadzają nowe porządki... i niczym magnes ściągają na siebie kłopoty.

Pewnym było, że sielanka nie potrwa długo. Akcja rusza z kopyta! Andrzej Pilipiuk mistrzowsko gra z Czytelnikiem: intryguje, inspiruje, sypie anegdotami. Nie pozwala oderwać si[...]

Więcej

34,90 zł

Dziedziczki

Andrzej Pilipiuk

Kontynuacja losów bohaterek "Kuzynek" i "Księżniczki".
Uwielbiam trylogię o Kruszewskich za jej ciepło. Znając styl Andrzeja Pilipiuka, na początku nie mogłam uwierzyć, że napisał coś tak subtelnego i w gruncie rzeczy eleganckiego. Czytając, po prostu płynie się przez tekst.
Olga Sienkiewicz, redakcja.newsweek.pl

Jak odnaleźć nieśmiertelnego geniusza, którego tajemniczy podpis noszą najwspanialsze zabytki[...]

Więcej

47,25 zł

35,05 zł

Dziedziczki

Andrzej Pilipiuk

Wampir Monika, była agentka Katarzyna i jej wielowiekowa kuzynka Stanisława Kruszewska "dają radę". Konkretnie. Takich dwóch, jak te trzy, to nie ma ani jednej.
"Dziedziczki" to kawał dobrej lektury, który czyta się z przyjemnością i od którego nie sposób się oderwać, choćby po to, by zrobić sobie kolację.
Krzysztof Majcher, "Załoga G"

Więcej

34,90 zł

Norweski dziennik Tom 1 Ucieczka - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Norweski dziennik Tom 1 Ucieczka

Andrzej Pilipiuk

Największym problemem życiowym czternastoletniego Pawła Koćko jest perspektywa nudnych wakacji. Nagle wszystko wywraca się do góry nogami, Paweł jest świadkiem zabicia agentów KGB, zostaje porwany, a potem wysłany – podobno dla własnego bezpieczeństwa – do norweskiej wioski za kołem podbiegunowym. No, jeśli zrujnowany dom, śledzący go leśniczy-szpieg, arystokratki na białych koniach i zwariowany kumpel Maci[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Norweski dziennik Tom 2 Obce ścieżki - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Norweski dziennik Tom 2 Obce ścieżki

Andrzej Pilipiuk

Paweł Koćko (lub jak kto woli Tomasz Paczenko) musi się ciągle ukrywać i nadal nie wie zbyt wiele o swojej tożsamości. Wciąż poszukuje odpowiedzi na pytania: kto podjął się pewnego szalonego eksperymentu genetycznego i jak rozumieć nawiedzające go niepokojące sny? I jakby tego jeszcze było mało, nie zawsze wiadomo, kto szpieg, a kto przyjaciel...
Nad głową bohatera przetoczy się niejedna poważna burza, ale [...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Raport z Północy - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Raport z Północy

Andrzej Pilipiuk

Podróż do wnętrza Wielkiego Grafomana, a jednocześnie wędrówka po jego ukochanej Skandynawii.

Ta książka jest poniekąd książką podróżniczą – jednak w przeciwieństwie do książek prawdziwych podróżników nie opisuję miejsc egzotycznych ani choćby trudno dostępnych. Zamiast to draństwo czytać możecie wsiąść w samolot tanich linii lotniczych i zobaczyć to wszystko na własne oczy.

Obsesją mojego życia zawsze by[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Wampir z KC

Andrzej Pilipiuk

Komuna ustępuje miejsca krwiożerczemu kapitalizmowi, co jednak wcale nie oznacza, że wszystko nagle układa się świetnie.

To był taki dobry plan, co mogło się nie udać?! Miały być zyski z wyśrubowanych norm i wakacje w Bułgarii. Miał być wyzysk i poganianie klasy robotniczej batogiem przez spasionego burżuja z cygarem w zębach. Miało być tak pięknie. Miało, ale się...

Wampiry przeżywają szereg traum: najpi[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Aparatus

Andrzej Pilipiuk

Aparatus. Twoja przepustka do świata ludzi i zdarzeń, których istnienia nawet nie podejrzewasz.

To nie portal do fantastycznych krain. Kiedy nasz świat zdradza swoje sekrety, fantastyka nie jest już potrzebna.

Poznaj ludzi którzy odkrywali nieznane prawa natury i stanęli oko w oko z nienazwanym. Znajdź nieistniejący świerk lutniczy, odkryj wynalazki, które mogły odmienić losy świata. Zanurz się w bezdenne[...]

Więcej

39,90 zł

28,41 zł

Wieszać każdy może - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Wieszać każdy może

Andrzej Pilipiuk

Kiedy wrogie armie ścierają się koło twego domu, kiedy Zieloni Mściciele wkraczają do akcji, a potężna klątwa egipska zagraża wszystkim i wszystkiemu, pojawia się On.
Nie jest super bohaterem, nadczłowiekiem, nie ratuje ludzkości w imię wyższych celów.
Rozpoznacie go bez trudu. Walonki, kufajka, czapka uszanka i ten specyficzny...aromat? Najbardziej charakterystyczny bohater polskiej fantastyki. Bimbrownik,[...]

Więcej

34,89 zł

25,25 zł

Weźmisz czarno kure...

Andrzej Pilipiuk

Łatwo dać się zwieść i potraktować Pilipiuka jako wiejskiego gawędziarza. Nic bardziej mylnego. Wspaniały język i wciągająca akcja opowiadań to tylko sztafarz mający przemycić parę głębszych prawd i obserwacji. "Weźmisz czarno kurę" to "Blade Runner" opisany w klimacie "Samych swoich".
Andrzej Ziemiański

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Norweski dziennik Tom 3 Północne wiatry - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Norweski dziennik Tom 3 Północne wiatry

Andrzej Pilipiuk

"Północne wiatry" odsłaniają rąbek prawdy o samym Andrzeju Pilipiuku. Są finałem pisanego przez 20 lat dziennika. Kresem 800-stronicowej włóczęgi autora po zakamarkach jego własnej duszy.

Wietrzne tchnienia fiordów rozwiewają tajemnice wokół życia Tomka Paczenki. Odkrywamy sekrety jego rodziny i tajemnicę Łucji. Poznajemy też psychopatycznego naukowca i w końcu dowiadujemy się całej prawdy o Equoidae Edoni[...]

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Kuzynki - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Kuzynki

Andrzej Pilipiuk

Katarzyna Kruszewska trafia w czasie pracy dla CBŚ na ślad swojej kuzynki, która wróciła z Etiopii i pracuje w krakowskim liceum jako nauczycielka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że kuzynka urodziła się ponad 120 lat wcześniej! W tym samym czasie do Polski trafia uratowana na Bałkanach 16-letnia Monika Stiepankovic....

Niezwykła książka, na której stronach alchemia sąsiaduje z informatyką, sz[...]

Więcej

44,90 zł

32,49 zł

Księżniczka - Andrzej Pilipiuk | mała okładka
-28 %

Księżniczka

Andrzej Pilipiuk

Katarzyna, Stanisława, Monika i Michał mieszkają razem i starają się prowadzić normalne życie.
Trudno jednak o normalność, gdy tylko jedna osoba z całej czwórki jest zwyczajnym człowiekiem.

Kłopoty pchają się drzwiami i oknami. Jeśli nie golem, to członkowie Bractwa Drugiej Drogi. Tuż za rogiem czają się dwaj pogromcy wampirów, którzy najpierw strzelają, a potem zadają pytania.

To za dużo nawet jak na dwo[...]

Więcej

44,90 zł

32,49 zł