Immortaliści - Chloe Benjamin | okładka
Czarna Owca

Immortaliści Chloe Benjamin

Oprawa: Płyta CD

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2018-09-18

ISBN: 978-83-814-3065-4

Tytuł oryginalny: The Immortalists

Format: 140x125mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Tłumaczenie: Aga Zano

39,99 zł 25,99 zł

Oszczędzasz 14,00 zł
-35 %
Zamówienie wyślemy 2019-04-23

Opis

A Ty? Jak przeżyłbyś swoje życie, gdybyś wiedział, kiedy umrzesz?
Olśniewająca historia trudnej rodzinnej miłości, opisana przez Lorrie Moore jako „wspaniałe odkrycie literackie”.
Nowy Jork, lato, rok 1969. Do miasta przybywa tajemnicza kobieta, która potrafi przepowiedzieć dzień śmierci każdego człowieka. Plotka dociera do czwórki Rodzeństwa Goldów, które krótkim namyśle, postanawia odwiedzić wieszczkę, by dowiedzieć się, jaka przyszłość czeka każde z nich.
Przepowiednie wieszczki kształtują kolejne pięć dekad ich życia. Złoty chłopiec Simon ucieka na Zachodnie Wybrzeże, by szukać miłości w San Francisco. Bujająca w obłokach Klara zostaje iluzjonistką w Las Vegas. Starszy z braci, Daniel, po atakach na World Trade Center, szuka stabilizacji jako lekarz wojskowy. Najstarsza z rodzeństwa Varya rozpoczyna karierę naukową i poświęca się badaniom nad długowiecznością.
Czy bohaterom uda się zapomnieć o przepowiedni? Czyje życie zdeterminuje, a komu uda się pokonać ciążące jarzmo przeznaczenia?
Bo jak zachować się w sytuacji kiedy twoje dni są policzone?
Chloe Benjamin dorastała w San Francisco. Ukończyła studia literaturoznawcze. Obecnie prowadzi warsztaty z procesu wydawniczego. Mieszka z mężem w Madison w stanie Wisconsin. Jej pierwsza książka, The Anatomy of Dreams, została wyróżniona nagrodą Edna Ferber Fiction Book Award, a w 2014 roku była nominowana do nagrody Center for Fiction First Novel Prize. Prawa do drugiej powieści autorki, The Immortalists , zostały sprzedane w trzynastu krajach. Prawa filmowe zakupiło studio Jackal Group.

Czyta Filip Kosior

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Polecam!

2019-01-25 Poznaj losy czwórki rodzeństwa, którzy w dzieciństwie udali się do jasnowidzki i poznali datę swojej śmierci. Ta wizyta na zawsze odmieniła ich życie...
Simon w młodym wieku wyruszył na poszukiwanie szczęścia do San Francisco, Klara została niesamowitą iluzjonistką, Daniel, lekarzem wojskowym, a Varya, poświęciła swoje życie by poznać sekret długowieczności.
Jaką rolę odegra wiedza, którą nabyli w tak młodym wieku? Jaki miała ma nich wpływ? Przekonaj się sam ;)
_____
W książce były fragmenty WOW, ale w większości była to po prostu .. hmm opowieść dobra, jednak nie miażdżąca. Czuję lekki niedosyt, nie było tak, że nie mogłam się oderwać od czytania. Chociaż nie wiem czy ten niedosyt nie był zaaranżowany celowo przez autorkę, tak by czytelnik jeszcze bardziej rozmyślał nad tym tematem.
Książka daje do myślenia i to bardzo, jest mocno psychologiczna, liryczna. Porusza temat z jakim nigdy nie miałam do czynienia. Wywołuje cały wachlarz uczuć.. smutek, strach, zdziwienie, niedowierzanie, poruszenie, współczucie... Jednak przodującym uczuciem była..
MELANCHOLIA
.. nad niedolą bohaterów, nad nieuniknionością, nad przeznaczeniem.
____
Brakowało mi jedynie totalnego wbicia w fotel, czego się trochę spodziewałam, po wszechobecnych zachwytach..
Mimo to polecam, bo jest napisana pięknie.. Tak by chwycić za serce i wywołać sentymentalne uczucia. Sam temat podjęty przez autorkę jest bardzo oryginalny i myślę, że jest wart uwagi. Z czymś takim się jeszcze nie spotkałam. Myślę też, że sporo fragmentów jest do własnej interpretacji. Chwyć książkę do ręki i sprawdź jakie konsekwencje czekały na osoby, które weszły w posiadanie zbyt ogromnej wiedzy.
Polecam ❤
7\10

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.