Spadkobiercy - Kaui Hart Hemmings  | okładka
Znak literanova

Spadkobiercy Kaui Hart Hemmings

Wydanie kieszonkowe
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2012-02-06

ISBN: 978-83-240-2349-3
EAN: 9788324023493
Tytuł oryginalny: The Descendants
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Znak literanova
Format: 118x168
Cena katalogowa: 14,90 zł
Tłumaczenie: Hanna de Broekere

14,90 zł 6,71 zł

Produkt niedostępny

Opis

W ekranizacji Spadkobierców główną rolę zagrał George Clooney

Los zmienia życie rodziny Matta Kinga, spadkobiercy wielkiej fortuny na Hawajach. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, musi nagle zająć się wychowaniem swoich córek. Zajęty do tej pory swoimi sprawami, Matt staje przed bardzo trudnym zadaniem. Siedemnastoletnia Alex odkrywa uroki bycia niegrzeczną dziewczynką, a dziesięcioletnia Scotty planuje pójść w ślady starszej siostry. Mało tego, znają sekret matki, którego odkrycie jeszcze bardziej skomplikuje życie Matta. 

Jak w rajskiej scenerii Hawajów - gdzie nawet w szpitalu można kupić pocztówki z surferami - przeżyć rodzinny dramat?
Jak wyobrazić sobie popalającego trawkę chłopaka w roli zięcia?
Jak zostać prawdziwym ojcem? 

Młoda pisarka z Hawajów Spadkobiercami podbiła serce krytyki i czytelników. „San Francisco Chronicle” uznało ją za jedną z najlepszych książek roku, czytelniczki amerykańskiej edycji „Elle” doceniły swoją nagrodą, a w prywatnym rankingu najlepszych rzeczy roku Sofia Coppola umieściła Spadkobierców na pierwszym miejscu.  
 

Zobacz zwiastun filmu

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Rajskie problemy

2013-05-16
Matt King, główny bohater "Spadkobierców" ma wszystko to, za co przeciętny śmiertelnik dałby się pokroić żywcem. Góry pieniędzy, rodzinę i sielski krajobraz Hawajów oglądany z okna luksusowego domu. Punktem wyjścia dla Kaui Hart Hemmings okazało się "ale", które stoi za każdym z tych bajecznych aspektów. Matt znajduje się na życiowym zakręcie. Jego piękna żona leży w śpiączce, on opiekuje się swoimi dorastającymi córkami, za którymi nie bardzo potrafi nadążyć. Całości dopełnia wątek spadku, bo decyzja podjęta przez Matta wpłynie na miejsce zamieszkane przez jego przodków.

Wybaczyć niewybaczalne

2012-09-07
Wakacyjny czas beztroski i zabawy dobiegł już końca. Wszystkie wypoczynkowe miasta i miasteczka będą powoli pustoszały, aby powrócić do normalności. Dzieci w szkołach, jak co roku, na wszystkich przedmiotach uczących języków rodzimych i obcych będą musiały napisać opowiadania o tym jak spędziły wakacje. A sfrustrowani dorośli będą wzdychać ciężko i nerwowo przeglądać kalendarze wyczekując kolejnego zbawiennego urlopu.

Rodzienne sekrety

2012-07-13
Hawaje. Piękne widoki, piaszczyste plaże, gorące słońce, błękit nieba i morze. Iście wakacyjny i beztroski krajobraz. Malownicze miejsce, w którym można zapomnieć o wszystkich troskach i kłopotach życia codziennego staje się miejscem prawdziwego dramatu rodziny Kingów. Bohater powieści „Spadkobiercy" autorstwa Kaui Hart Hemmings na pewno nie spodziewał się nieszczęścia, które spadło na jego rodzinę.

Godząc się z przemijaniem

2012-07-02
Spotkałam się z opinią, że fabuła książki jest mało wiarygodna, ponieważ bohater tej powieści - napisanej przez kobietę - nie myśli, nie zachowuje się jak mężczyzna. Nie wiem, jak myśli mężczyzna. Nie wiem, czego brakuje Mattowi. Sposób narracji, dialogi jednak nie pasowały mi do postaci kobiecej. Matt rzeczywiście nie jest typowym macho - jest nieco szorstki, ale wrażliwy. Próbuje być ojcem: zaopiekować się i zaprzyjaźnić ze swoimi córkami, po tym, jak jego żona uległa ciężkiemu wypadkowi i znalazła się w śpiączce w szpitalu. Nie wiemy nic o tym, jakie wiódł życie przedtem, ale należy domniemywać, że jego kontakt i zainteresowanie rodziną nie było zbyt głębokie.

O tym, co w życiu jest najważniejsze...

2012-02-22

„Słońce świeci, majny ćwierkają, palmy się kołyszą, wielka mi rzecz. Jestem w szpitalu i jestem zdrowy. Moje serce bije tak, jak powinno". To właśnie te słowa rozpoczynają karty wyjątkowej powieści, autorstwa Kaui Hurt Hemmings.

 

Matta Kinga, bohatera książki „Spadkobiercy", spadkobiercę wielkiej fortuny, poznajemy w momencie, gdy jego żona, ulegając wypadkowi na motorówce, zapada w śpiączkę. Od tej chwili, przed zajętym dotychczas swoimi sprawami bohaterem, zaczyna się nowy rozdział w jego życiu: świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.