Berenika Lenard

Berenika Lenard urodziła się w 1986 roku, pochodzi z Beskidu Niskiego. Lenard od dzieciństwa interesowała się literaturą. Po skończeniu Liceum Ogólnokształcącego, a także ukończeniu studiów, związała się zawodowo z islandzką branżą turystyczną. Na stałe mieszka w Reykjaviku, gdzie organizuje różnego typu wycieczki, zarówno dla mieszkańców Islandii, jak i osób przyjezdnych. Berenika Lenard zaliczana jest do kategorii twórców młodego pokolenia.

Berenika Lenard – reportaże i książka o Islandii


Udanym debiutem literackim Bereniki Lenard był reportaż „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii”. Ponadto wraz z Piotrem Mikołajczakiem napisała książkę pod tytułem „Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii”. To historia prawdziwego życia na Islandii, kraju, który kusi i zachwyca swoim surowym klimatem. Wydana w 2022 roku książka Lenard o Islandii, zyskała szybki rozgłos i stała się bardzo popularna, szczególnie wśród osób zainteresowanych podróżami po Europie i poznawaniem nowych krajów.

Icestory.pl- strona Bereniki Lenard


Lenard jest współzałożycielką strony internetowej Icestory.pl, gdzie regularnie publikuje atrakcyjne treści dla osób zainteresowanych historią, kulturą, a także przyrodą Islandii. Witryna www założona przez Berenikę Lenart jest odwiedzana codziennie przez kilkaset osób, pragnących poznać tak niezwykły kraj, jakim jest Islandia, a szczególnie jego stolicę Reykjavik. W 2015 roku Berenika Lenard została nominowana do nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania. Jej tekst został opublikowany w antologii „Obiecaj”.

Lista książek: Berenika Lenard

Nowość

49,99 zł

34,99 zł

39,90 zł

27,93 zł