Piotr Mikołajczak

Piotr Mikołajczak urodził się w 1983 roku. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego podjął studia na kierunku humanistycznym. Emigracja z ojczyzny przerodziła się w pasję do podróżowania. Piotr Mikołajczyk mieszkał początkowo w Norwegii, jednakże po pewnym czasie opuścił Skandynawię i przeniósł się na Islandię. Obecnie zamieszkuj w Reykjaviku, gdzie rozwija swoją karierę zawodową, będąc właścicielem firmy IceStory, oferującej nieszablonowe wyjazdy w północne zakątki kontynentu europejskiego.

Piotr Mikołajczak – fascynujące reportaże o Islandii


Debiutem literackim Mikołajczaka jest reportaż pod tytułem „Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii” Mikołajczak wraz z Bereniką Lenard napisał także książkę pod tytułem „Zostanie tylko wiatr. Fiordy zachodniej Islandii”. Twórca współpracuje z czasopismem „Agora”, jak również „Kontynenty”, regularnie publikując w nich swoje teksty. Piotr Mikołajczak jest również współzałożycielem strony Icestory.pl. Reportaż „Szepty kamieni” przyniósł popularność Mikołajczakowi, który stał się jednym z niewielu polskich publicystów i bloggerów podejmujących się opisu realiów życia na Islandii, zarówno tej dawnej, jak i współczesnej.

Współautor bijącej rekordy popularności strony www o Islandii


Mikołajczak jest obiecującym twórcą. Według wielu znawców reportaży podróżniczych, Piotr Mikołajczak wyróżnia się interesującym przedstawieniem historii Islandii od 1952 roku do 2021. Reportaż pod tytułem „Szepty kamieni” zyskał miano bestsellerowego i został wyróżniony na wielu przeglądach literackich w kategorii reportaż podróżniczy. W obecnym czasie Mikołajczak wraz z Berenika Lenard publikuje teksty na wspólnie prowadzonej stronie internetowej, traktującej o Reykjaviku i Islandii.

Lista książek: Piotr Mikołajczak

33,99 zł 34,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

30,59 zł 31,49 zł - najniższa cena 44,99 zł - cena detaliczna

26,99 zł 27,93 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Zostanie tylko wiatr Fiordy zachodniej Islandii - Berenika Lenard, Piotr Mikołajczak | mała okładka
-38 %

Zostanie tylko wiatr Fiordy zachodniej Islandii

Berenika Lenard, Piotr Mikołajczak

7.2 / 10 (226 ocen)

28,06 zł 25,59 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna