Warto mimo wszystko - Anna Dymna, Wojciech Szczawiński  | okładka
Znak

Warto mimo wszystko Anna Dymna, Wojciech Szczawiński

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2006-03-31

ISBN: 978-83-240-0674-8

Opracowanie graficzne: Olgierd Chmielewski

Liczba stron: 260

Wydawnictwo: Znak

Format: 140x205 mm

Cena katalogowa: 34,00 zł

34,00 zł 22,99 zł


Opis

Obszerny wywiad-rzeka, w którym poznajemy dwa intrygujące oblicza Anny Dymnej.
Anna Dymna - kobieta
Ciepła i pogodna. Niczego nie ocenia, nie wartościuje. Nie narzeka. Przyjmuje życie z całym jego bogactwem. Bliska każdemu. Niemal na wyciągnięcie ręki. Przyjaciółka domu. Jednocześnie twarda i odważna. Zdecydowana. Nie boi się wyzwań. Nie boi się trudów. Cały wolny czas poświęca powołanej przez siebie fundacji.
 Anna Dymna - aktorka
Wybitne role u wybitnych reżyserów. Niezapomniane kreacje filmowe i teatralne. Nagrody, festiwale, uznanie publiczności. Zadziwiająca wierność jednemu teatrowi. Ale aktorstwo nigdy nie przesłoniło jej tego, co najważniejsze. Dlatego dziś Anna Dymna może nam powiedzieć kilka ważnych i prostych słów.

1 złoty ze sprzedaży każdej książki zostanie przekazany Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Kobieta Anioł

2019-01-31 W tej wielkiej galaktyce gwiazd ,ja tak maluczka osoba poznałam prywatnie Panią Annę została moim życiowym autorytetem,po naszych rozmowach dodała mi otuchy,siły i nowe nadzieje .Pani Aniu ,jest Pani wielka.Pozdrawiam czarownica Gór Swiętokrzyskich ANNA

Portret aktorki wybitnej

2011-12-12 Wojciech Szczawiński to urodzony w 1967 roku absolwent filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Jest dziennikarzem znanym m.in. z wywiadów przeprowadzonych z dr. Grzegorzem Mitrowskim, filozofem czy też Wojciechem Eichelbergerem, psychoterapeutą. W 2004 roku została wydana książka Myśli przy końcu drogi, do której Szczawiński wybierał wypowiedzi pacjentów domów hospicyjnych. W roku 2006 nakładem wydawnictwa Znak została wydana książka "Warto mimo wszystko" będąca wywiadem rzeką.

Dlaczego warto dawać innym siebie

2009-07-15 "Warto mimo wszystko" przeczytałem jednym tchem, gdyż jest to książka ciekawa i prowokująca. Anna Dymna bardzo szczerze opowiada o swoim życiu dawnym i obecnym. O pracy aktorki i o zawodzie, który jest jej pasją życiową. Dowiadujemy się z kart tej książki o tym, jak została aktorką, jak przebiegała jej kariera zawodowa; możemy także poznać atmosferę pracy w Starym Teatrze w Krakowie oraz przyjrzeć się działalności Anny Dymnej - wykładowcy w szkole teatralnej.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.