Bez skazy - Jonathan Franzen | okładka
Sonia Draga

Bez skazy Jonathan Franzen

Zintegrowana
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978837999-522-6
EAN: 9788379995226
Liczba stron: 664
Wydawnictwo: Sonia Draga
Format: 143x205mm
Cena katalogowa: 44,90 zł
Rok wydania: 2015

44,90 zł 27,00 zł

Produkt niedostępny

Opis

Jonathan Franzen pisze o najmroczniejszych i najgłębiej skrywanych uczuciach, skłaniając do refleksji nad problemami naszych czasów.

Purity „Pip” jest młodą kobietą, która pragnie poznać swojego ojca. Dziewczyna właśnie skończyła studia i chciałaby spłacić kredyt studencki. Liczy na to, że gdyby odnalazła swojego ojca, mógłby jej w tym pomóc, jednak nieco oderwana od rzeczywistości matka nie chce zdradzić córce jakichkolwiek szczegółów na jego temat.

Wkrótce Pip otrzymuje propozycję odbycia stażu w Ameryce Południowej. Zaczyna pracę dla podejrzanego portalu ujawniającego oszustwa i wykroczenia popełniane przez światowe rządy i korporacje. Wdaje się w romans z jego właścicielem, wikłając tym samym w sieć intryg i tajemnic...

„Bez skazy to przykład literatury zaangażowanej. Daje nam to, czego oczekujemy od fikcji, zmusza do poruszania się po różnych warstwach, by zobaczyć, jak miłość prowadzi do samotności, jak zdradza nas to, w co wierzymy. To fascynujące spotkanie z demonami, które nie są tylko demonami Franzena, ale każdego z nas.”
Los Angeles Times

Jonathan Franzen - oficjalny profil na Facebook.com

Jonathan Franzen o swojej nowej książce ”Bez skazy”

Jonathan Franzen - wywiad z autorem

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

"Magazyn z książkami" poleca

2015-11-18
Pięć lat po ukazaniu się „Wolności" Franzen powrócił z nowa książką. W amerykańskich mediach, które już wcześniej zachwycały się piórem pisarza, wrzało. Entuzjastyczne recenzje wydała prasa z „The New York Times" na czele, by ostatecznie książka pod tytułem „Bez skazy" z zachwytem mogła trafić również na półki polskich księgarni. Czy są to uzasadnione głosy?

„Bez skazy” Jonathan Franzen

2015-11-25

W październiku otrzymaliśmy nową powieść Jonathana Franzena, pod tytułem „Bez Skazy”. Pisarz powieści realistycznych wydaje się być dalej w formie. Tym razem wszedł w zagmatwany i zaśmiecony świat Internetu. Czytelnicy powinni być zachwyceni, że tym razem autor oddał w ich ręce książkę, której napisanie zajęło mu mniej niż dekadę.

Dodatkowo, przed ukazaniem się powieści zostaliśmy zasypani pozytywnymi przedpremierowymi recenzjami, między innymi od „The New York Times”. Późniejsze recenzje nie były już tak przychylne. Przynajmniej te, które pojawiały się na platformach cyfrowych. Portal amerykański Gawker chyba przebił wszystkich zajadłych wrogów Franzena, odnajdując piosenkę, którą słuchała bohaterka pod koniec książki i ocenił ją jako „gówno” (piosenkę, nie bohaterkę). Z pewnością była to bardzo merytoryczna uwaga, przez którą wszyscy, którzy zamierzali sięgnąć po książkę, dwa razy się nad tym zastanowią. Dzięki Gawker!

A tak na serio. Sieciowa nieprzychylność dla książki „Bez Skazy” wydaje się nieco przesadzona. Jonathan Franzen tworzy długie, wielowątkowe opowieści pełną wiarygodnych postaci o dopracowanych rysach psychologicznych.  Język powieści jest prosty, ale całkowicie pasujący do klimatu. Niekiedy fabuły jego książek są nieco nudnawe, jak „Korekty” czy „Wolność”. Na szczęście powieść „Bez skazy” została wyposażona w bardziej sensacyjną akcję.

Czy czeka nas schyłek literatury?

2015-11-04
„Pisarz ma wciąż więcej i więcej do powiedzenia czytelnikom, którzy mają coraz mniej i mniej czasu na czytanie” – pisał Jonathan Franzen, załamując ręce nad przyszłością literatury. A jednak w tej jakże depresyjnej rzeczywistości Franzen znalazł ostatecznie motywację i nie porzucił pisarskiego fachu. Właśnie ukazała się jego nowa książka „Bez skazy”, w której pisze o moralności i najbardziej skrywanych uczuciach, skłaniając do refleksji nad problemami współczesnego świata.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.